kurier

Żyjemy w globalnej wiosce, utrzymujemy kontakty z osobami z najróżniejszych stron świata. Kontakty mogą być prywatne, ale także biznesowe. W każdym przypadku czasami potrzebujemy wysłać paczkę za granicę. Jak to zrobić najtaniej i najprościej?

Spis Treści

Jak wysłać paczkę za granicę?

Generalnie nie jest to trudne, ale trzeba znać podstawowe przepisy i obowiązujące procedury. Inne zasady obowiązują w przypadku przesyłek do krajów Unii Europejskiej, inne w przypadku krajów znajdujących się poza jej obszarem.

Przesyłki zagraniczne do krajów unijnych bez względu na wielkość nie podlegają przepisom celnym. W takim przypadku działa prawo o obrocie wspólnotowym. Oczywiście nie wolno przesyłać towarów objętych zakazem, czyli narkotyków, broni palnej, tytoniu, zwierząt, roślin chronionych i tropikalnych. W przypadku wszystkich innych produktów wystarczy je odpowiednio zapakować, zamówić firmę kurierską i opłacić dostarczenie przesyłki.

Więcej trudności występuje w przypadku chęci nadania przesyłki do państw z obszaru poza unijnego. Z cła zwolnione są listy oraz przesyłane dokumenty w kopertach. Uproszczoną procedurą celną objęte są przesyłki o wartości do 22 euro, w tym przypadku potrzebna jest tylko faktura potwierdzająca nabycie przedmiotu. W przypadku pozostałych przesyłek należy opłacić cło zgodnie  z obowiązującym taryfikatorem.

Jak wybrać firmę kurierską dostarczającą przesyłki za granicę?

Większość firm kurierskich świadczy usługi na terenie Polski lub Unii Europejskiej. Tylko te największe z kapitałem zagranicznym podejmują się dostarczenia przesyłek w dowolne miejsca na świcie. Dysponują nie tylko odpowiednim taborem drogowym, ale także własnymi samolotami oraz  możliwością dostarczania przesyłek drogą morską.

Każdy, kto chce wysłać przesyłkę za granicę, powinien skorzystać z platformy, która współpracuje z kilkoma firmami kurierskimi. Dobrym wyborem jest platforma AlleKurier.pl, która pozwala na wybranie firmy kurierskiej oferującej najkorzystniejsze formy wysyłki. W zależności od wybranej firmy koszty można zmniejszyć nawet o 70%, dodatkowo kurier może odebrać przesyłkę z domu lub z firmy. Wszystkie potrzebne dokumenty można wydrukować ze strony, łącznie z naklejkami chroniącymi przesyłkę.

Jak zapakować paczkę wysyłaną za granicę?

Przesyłki zagraniczne muszą spełniać standardy wyznaczone przez poszczególne firmy. Dotyczy to przede wszystkim ich gabarytów oraz ciężaru, który nie może przekraczać 30 kg. W pozostałych przypadkach należy zgłosić to kurierowi i uiścić dodatkową opłatę.

Przedmioty znajdujące się w paczce powinny być zabezpieczone folią bąbelkową lub folią stretch. Uchroni je to przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Firma kurierska odpowiada tylko za uszkodzenia kartonów powstałe podczas transportu. Wartościowe przesyłki warto dodatkowo ubezpieczyć.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/e-warsaw.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here