Rękawiczki wędkarskie

Asortyment wędkarski obejmuje nie tylko przyrządy wykorzystywane w trakcie łowienia, ale również elementy ubioru i odzieży. Mają one duży wpływ na przebieg danego połowu oraz Twoje odczucie komfortu w jego trakcie. By mieć pewność, że jesteś maksymalnie zabezpieczony przed utratą ciepła oraz obrażenia dłoni – warto stosować specjalne rękawice, dedykowane dla wędkarzy. Poniżej przyglądamy się z bliska oferowanym produktom oraz udzielamy porad związanych z ich zakupem. Dowiesz się jakimi kryteriami warto kierować się w trakcie zakupów, na jakie cechy dostępnych produktów warto zwrócić uwagę oraz po czym rozpoznać dobrej jakości rękawice wędkarskie. 

Spis Treści

Rękawice rękawicom nierówne – czyli jak wybrać rękawice wędkarskie 

Wielu wędkarzy zaopatruje się w odzież specjalistyczną, korzystając z oferty sklepów sportowych, górskich, a niekiedy także w sklepach dla wędkarzy. Niestety, ale tych ostatnich jest w naszym kraju stosunkowo mało, jeśli weźmiemy pod uwagę sklepy stacjonarne. O wiele lepiej wygląda sprawa zakupów, jeśli interesuje Cię sklep wędkarski online. Asortyment dostępnych e-sklepów możesz przeglądać bez wychodzenia z domu, a zakupów dokonać dosłownie z każdego miejsca w kraju. To właśnie z oferty e-sklepów korzysta coraz więcej wędkarzy poszukujących zaufanych dostawców. 

Rękawice mogą się wydawać stosunkowo nieistotnym akcesorium wędkarskim, jednak pod wieloma są wysoce przydatne i nieocenione. Przede wszystkim – rękawice pozwalają na zachowanie równowagi termicznej całego organizmu. Jest to szczególnie ważne w trakcie połowów nocą oraz w okresie jesienno-zimowym. Ponadto, rękawice przydadzą się, gdy aura pogodowa daje się we znaki – w trakcie podmuchów wiatru i opadów atmosferycznych. Dzięki odpowiednio dobranym rękawicom osłonisz swój organizm przed wyziębieniem. Rękawice pomogą Ci również zachować sprawność manualną przez cały czas trwania połowów. 

Wybierając rękawice wędkarskie, warto zwrócić uwagę na obecność warstwy ocieplanej oraz sposób jej wykonania. Ważne są także membrany izolujące przed wiatrem oraz wilgocią. Oczywiście, rękawice nie powinny być przy tym zbyt grube, gdyż ograniczałyby możliwość manewru w trakcie połowów. Warto też zwrócić uwagę na obecność elementów stabilizujących ułożenie rękawiczki – takich jak zapięcia, zatrzaski lub rzepy ulokowane na wysokości nadgarstka. 

Rękawice i ich dodatkowe elementy 

Wybierając rękawice, warto zwrócić uwagę także na warstwy zewnętrzne, wyścielające wnętrze dłoni. Powinny być antypoślizgowe, co będzie stanowić dodatkowe zabezpieczenie – na przykład przed wypadnięciem wędki z ręki. Niektóre modele posiadają także możliwość odpięcia części materiału z powierzchni palców, co z kolei stanowi ułatwienie w czasie manipulowania wędką.

Odradzamy też wybór rękawic wykonanych z materiałów nieoddychających, które mogłyby nadwyrężyć dłonie w trakcie intensywnej pracy. Do najchętniej stosowanych materiałów należą skóra, bawełna, a także rozmaite mieszanki tkanin syntetycznych. Neopren jest materiał wysoce popularnym i wartym polecenia. Wykonane z niego rękawiczki będą dopasowane do dłoni, zabezpieczając każdy jej centymetr przed utratą ciepła. Są ponadto odporne na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne oraz rozdarcie. Wielu wędkarzy korzysta z nich przez okres wielu lat, aktywnie wykorzystując przy każdym wyjeździe na ryby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here