szampon do brody
Fot. Pexels

Szampon do brody zyskuje coraz bardziej na popularności i nie jest niczym wstydliwym. Coraz częściej można spotkać go na półce w łazience u niejednego mężczyzny, który jest szczęśliwym posiadaczem brody i wąsów. Jak zadbać o tę część ciała, aby nie musieć się jej wstydzić? Mamy na to sposób!

Spis Treści

Jak dbać o brodę w domu?

Nie ma jednej, uniwersalnej rady dotyczącej tego, jak dbać o brodę, ponieważ wiele zależy od długości i gęstości włosków. Inaczej będzie wyglądać pielęgnacja włosów u posiadacza długiej brody, a kompletnie inaczej mężczyzna będzie dbać o trzydniowy zarost. Kluczowe jest jednak to, aby nie zapominać, że zadbana broda świadczy dobrze o jej posiadaczu! Zresztą nie tylko broda jest godna tego, aby wieczorem lub rano uwzględniać ją w codziennej rutynie. Pielęgnacja twarzy jest bardzo ważna niezależnie od wieku, płci czy… posiadania zarostu.

zbliżenie na twarz mężczyzny z siwą brodą i w kapeluszu
Fot. Pexels

Szampon do brody – dlaczego jest dobry?

Nie bez powodu stworzono specjalny produkt skierowany wyłącznie do właścicieli zarostu. Zwykły szampon nie tylko w tym przypadku się nie sprawdzi, ale może wręcz zaszkodzić. Włosy na głowie różnią się od tych, które wyrastają na twarzy. Jeszcze kilka lat temu informacja o tym, że ktoś posiada szampon do brody, mogłaby być dla wielu zaskoczeniem i powodem do kpin, ale w dzisiejszych czasach nie powinno już to nikogo dziwić.

Nie powinno się także dobierać szamponu przypadkowo, ponieważ to może jeszcze bardziej zaszkodzić i sprawić, że skóra na twarzy będzie przesuszona lub zbyt tłusta.

mężczyzna w czarnym golfie i beżowym płaszczu i w brodzie
Fot. Pexels

Jak stosować szampon do brody?

Stosowanie szamponu do brody jest naprawdę proste i nie powinno nikomu sprawiać większych problemów. Przede wszystkim nie zapominaj, że ten produkt przeznaczony jest jedynie do brody. Staraj się tak, aby kosmetyk nie dostał się do ust lub oczu. Na koniec dobrze spłucz, wyczesz włoski i wysusz brodę, układając w trakcie suszenia.

Po co myć brodę?

To pytanie w sieci przewija się dość często i za każdym razem szokuje, że ktoś zastanawia się nad tym, dlaczego tak ważne jest mycie brody. Zacznijmy od tego, że broda potrafi absorbować niesamowicie szybko zapachy z zewnątrz – niestety nie tylko te, które chcielibyśmy czuć przez dłuższą chwilę. Właśnie z tego powodu dobrze regularnie myć brodę!

Szczególnie dbać o tę część powinni sportowcy, którzy regularnie się pocą, a także osoby, które niestety palą papierosy. Czasem jednak wcale nie trzeba być palaczem, aby czuć na sobie zapachy innych, prawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here