Jak dbać o brodę u mężczyzn
Fot. Pexels

Jak dbać o brodę, aby wyglądała dobrze i nie odstraszała płci przeciwnej? Oczywiście można skorzystać z wizyty u barbera, aby profesjonalnie zadbał o tę część twarzy, ale czy nie lepiej zrobić to samodzielnie i zaoszczędzić pieniądze? Mamy kilka sprawdzonych trików, które powinien znać każdy, kto może pochwalić się owłosieniem na twarzy.

Spis Treści

Broda u mężczyzn – plusy i minusy

Wiele kobiet uważa, że broda jest pociągająca i sprawia, że mężczyzna jest bardziej tajemniczy. Innym z kolei kojarzy się to z zaniedbaniem i brakiem higieny osobistej. Niezależnie jednak od tego, co sądzi płeć piękna, to mężczyzna powinien czuć się dobrze w swojej skórze. Zdecydowanym plusem posiadania brody jest fakt, że można choć na chwilę poczuć się inaczej, zmienić wygląd, odmłodzić się lub wręcz przeciwnie postarzeć. Panowie zwierzają się także, że to dobry sposób na to, jak pozbyć się drugiego podbródka czy zmarszczki palacza.

Minusem zdecydowanie jest wdrożenie do codziennej rutyny pielęgnacji twarzy, która dla wielu może być po prostu uciążliwa. Trzeba zaopatrzyć się w specjalny grzebyk do brody, wosk, a nawet szampon do brody.

mężczyzna w beżowym płaszczu i w okularach przeciwsłonecznych
Fot. Pexels

Jak dbać o brodę u mężczyzn?

Najważniejszy jest kształt, ale nie radzimy regulować go samodzielnie w domu. To jedyna czynność, którą należy wykonywać u barbera, ponieważ skutki przycinania brody w domu mogą nie być satysfakcjonujące.

Do domowych trików, które sprawią, że Twoja broda będzie wyglądać lepiej, z całą pewnością należy… pielęgnacja włosów na twarzy. Jeśli włoski będą suche, niezbyt dobrze nawilżone, może to wyglądać po prostu źle.

Podstawą pielęgnacji brody jest także suszenie jej suszarką! Choć to może wydawać się dziwne, ale ma to zbawienny wpływ na brodę. Do tego dochodzi stosowanie jeszcze olejków nawilżających oraz korzystanie ze specjalnie szczotki do włosów na twarzy. Tzw. kartacz służy do przeczesywania brody i przynosi naprawdę dobre rezultaty.

mężczyzna w zielonej koszulce z brodą i w długich włosach
Fot. Pexels

Kosmetyki do brody

Zdecydowanie najważniejsze jest odpowiednie nawilżanie, do tego dochodzi oczyszczanie i ewentualnie nabłyszczanie. Niektórzy panowie uważają także, że farbowana broda wygląda lepiej od siwiejących włosków, co oczywiście jest już kwestią gustu.

Jeśli chcesz dbać odpowiednio o brodę, powinieneś na pewno zakupić kartacz, szampon do brody, olejek nawilżający lub balsam nawilżający do włosków na twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here