Szczotki do ciała

Szczotkowanie włosów zna każda osoba dbająca o włosy, ale szczotkowanie ciała brzmi egzotycznie i niewiele osób zdaje sobie sprawę z profitów, jakie niesie ta metoda pielęgnacji. Egzotyka w poprzednim zdaniu nie jest przypadkowa, ponieważ moda na szczotkowanie ciała przywędrowała do nas z Dalekiego Wschodu, gdzie jest praktykowana – bagatela – od tysięcy lat. To najlepsza rekomendacja, aby spróbować na swoim ciele dobroczynnego wpływu tej metody.

Spis Treści

Czym jest szczotkowanie ciała?

Szczotkowanie ciała to forma automasażu, polegającego na łagodnym, ale stanowczym przesuwaniu po ciele włosia szczotki, zawsze w kierunku do serca. Taki masaż dogłębnie oczyszcza skórę, dosłownie wymiata zanieczyszczenia z porów skóry, delikatnie pilinguje, dzięki czemu pozostawia ją gładką, dotlenioną, ukrwioną, wręcz jedwabistą.

Jakie części ciała można szczotkować?

Decydując się na masaż szczotkami warto wiedzieć, że masować w ten sposób można całe ciało. Spektakularne efekty przynosi szczotkowanie twarzy i dekoltu: zabieg wyraźnie odmładza cerę i ją odpręża, znikają napięcia, poprzez ukrwienie i dotlenienie skóra jest dobrze odżywiona i promienista. Efekty są widoczne już po pierwszym masażu: relaks i odprężenie oraz niebywała gładkość, ale dopiero regularna, codzienna pielęgnacja daje naprawdę ogromne korzyści.

Szczotkując regularnie całe ciało, oczyszczamy je z nagromadzonych toksyn i zanieczyszczeń, pobudzamy krążenie i pracę układu limfatycznego (znikają opuchnięcia), a systematyczny masaż pozwala rozbić tkankę tłuszczową i zniwelować cellulit. Jeśli do tego dodamy poprawę nastroju i działanie przeciwdepresyjne, z uwagi na wydzielające się podczas masażu hormony szczęścia, to otrzymamy bardzo szerokie spektrum pozytywnych oddziaływań tego prostego zabiegu na organizm człowieka.

Jakie szczotki warto wybierać?

Masaż szczotkami będzie efektywny i przyniesie pozytywne rezultaty, jeśli zaopatrzymy się w odpowiednie szczotki. Warto wybierać te, które są wykonane solidnie z naturalnych materiałów: włosia i drewna. Na https://www.magicmug.pl/pl/114-szczotki można znaleźć specjalnie dedykowane tej formie pielęgnacji produkty: świetną, delikatną i skuteczną szczotkę do masażu twarzy oraz szczotki do masażu ciała: w zależności od upodobań – na rączce lub z uchwytem. Każda osoba znajdzie coś dla siebie.

Mamy już szczotki i co dalej?

Szczotkowanie twarzy i ciała to zabieg wykonywany na suchej skórze, przed kąpielą czy prysznicem. Nie ma znaczenia, czy wykona się go rano, czy wieczorem. Najważniejsze, to szczotkować ciało w kierunku serca długimi, posuwistymi ruchami. Masaż powinien trwać kilka minut, a po jego zakończeniu należy oczyścić skórę i użyć dobrych kosmetyków, których działanie na tak przygotowanej skórze będzie znacznie skuteczniejsze.  Po użyciu szczotkę należy przemyć delikatnym szamponem i pozostawić do wyschnięcia.

Tylko uwaga: szczotkowanie ciała uzależnia. Kto raz spróbuje i poczuje na sobie dobroczynne efekty masażu nie będzie chciał z niego rezygnować. Jednak naprawdę warto! Szczotkowanie to prosty i tani sposób na piękny wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here