The Walking Dead. Postać Ricka na przestrzeni serii

The Walking Dead to serial, który podbił świat. Już od ponad 10 lat jest nieprzestannie imitowany w telewizji, oraz od pewnego okresu również jest publikowany w sieci. W Polsce również zyskał spore zainteresowanie. Pomimo specyficznej tematyki, oraz mało polskich klimatów na planie – serial znalazł u nas odbiorców. Opowiada on głównie o grupie ludzi, która przetrwała apokalipsę zombie i musi ciągle walczyć o życie. Nie jest to wymagające kino. Pomimo tego, że nie zabranie tutaj mocnych scen przepełnionych krwią, oraz bólem, który wylewa się z ekranu. Wszystko przez warunki, które panują w zniszczonym świecie, który odbił mocne piętno na ludziach, którzy zrobią wiele by przeżyć. Raczej dobrze jest rozpatrywać tą produkcję jako serię rozrywkową. Jednak znajdziemy tutaj wiele przemian postaci, czy też wątków fabularnych, które wzbudzają sporo emocji. Jednym z nich jest cała historia Ricka, czyli głównego bohatera. Dalsza połowa artykułu posiada mocne spoilery.

Mocne doświadczenia i odejście

Na początku pierwszego sezonu poznajemy Ricka jako postać, która budzi się ze śpiączki w szpitalu już w czasie trwania apokalipsy. Nie jest świadomy tego co czeka go po wyjściu z sali szpitalnej. Jest zszokowany tym co widzi. Świat jest zniszczony i na każdym krok napotyka zombie. W pierwszym sezonie Rick walczy o swoją rodzinę, którą musi odnaleźć. Szybko zdaje sobie sprawę, że musi walczyć by przetrwać. Zabijanie gnijących zombiaków nie jest dla niego trudne. Buduje swoją pozycję w grupie i praktycznie od razu zostaje jej liderem. W kolejnym sezonie możemy oglądać scenę podczas, której Rick zabija człowieka. Jest to początek tej ciemnej drogi, którą musi obrać każda osoba, która chce przetrwać w świecie pełnym zombie. Na przestrzeni kolejnych sezonów Rick nie wacha się zabijać i ranić wrogich mu ludzi. Robi wszystko by ochronić swoich bliskich. Jest to przemiana, która przychodzi w serialu bardzo szybko. Jednak jedna rzecz jest niezmienna na przestrzeni wszystkich serii. Rick pozostaje w pewien sposób honorowy. Oczywiście na tyle i na ile pozwala mu na to apokalipsa. Widać od razu, że twórcy wybrali go na bohatera, który ma być przykładem dla innych postaci pod tym względem. Zawsze dobry i na pierwszym planie. To nie mogło działać przez długi czas. Rick odchodzi z serialu. Jednak nie umiera. Jest to ewidentny zabieg marketingowy. Niedawno usłyszeliśmy informację o filmach z Rickiem. Z czasem kolejne postaci zapewne będą odchodzić z serialu by przenieść się do innego dzieła, które będzie toczyło się w świecie pełnym żywych trupów. Czy Rick znudził się widzom? Czy był to zabieg marketingowy, który kosztował nadal trwający serial bardzo dużo pod względem obsady? I to i to jest prawdą. Jednak jak widać po ogólnym odbierze nowych sezonów, raczej był to dobry zabieg.

Ciekawe informacje w temacie szeroko pojętej technologii można znaleźć na stronie https://techpolska.pl/, która pozwala nam na odkrywanie jej różnych odmian. https://techpolska.pl/ to strona warta odwiedzenia, każdy fan tego tematu będzie zadowolony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here