jadalnia

Jadalnia dla wielu rodzin jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie w tym miejscu spotykają się domownicy podczas wspólnych posiłków, które w zabieganych czasach często są jedynymi chwilami na dłuższą rozmowę. Z tego powodu warto zadbać o przytulną, domową atmosferę, która zachęci do spędzania czasu w jadalni. Sprawdź, jak osiągnąć taki efekt.

Postaw na drewno

Styl skandynawski zdobył tak wierne grono fanów w dużej mierze ze względu na swoją przytulność. Takie wrażenie jest możliwe właśnie dzięki obecności drewna, które dominuje w meblach, a często jest nawet spotykane w dodatkach. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się zwłaszcza stoły i krzesła do jadalni z drewnianymi nogami. Taki element jest bardzo modny i z pewnością wystarczy do wprowadzenia odrobiny rodzinnej atmosfery.

Bardzo nowoczesny efekt zapewnią zwłaszcza meble z drewna, które ma dość surowy wygląd. Jest to jeden z najgorętszych trendów, który świetnie wpisuje się w modny styl skandynawski i niemniej popularne aranżacje industrialne. Ponadto drewno nigdy nie wychodzi z mody i przy odpowiedniej konserwacji może posłużyć przez naprawdę wiele lat. Dobrej jakości mebel może zatem wiązać się w przyszłości z wieloma wspomnieniami z domownikami.

Wybierz ciepłe kolory

Jednym z łatwiejszych sposobów na dodanie wnętrzom przytulnego charakteru jest postawienie na odpowiednią kolorystykę. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się ciepłe barwy, które dodatkowo ożywią pomieszczenie. W sklepie eDomator.pl można znaleźć wiele modeli krzeseł z siedziskami w pięknych odcieniach czerwieni, żółci czy też zieleni. Dobrym pomysłem mogą być również nieco bardziej stonowane brązy i beże.

Co ciekawe, w niektórych aranżacjach z pozoru ponure szarości, biel i czerń wcale nie muszą przeszkadzać w uzyskaniu domowej atmosfery. Wystarczy jedynie zdecydować się np. na krzesła z obiciem lub odpowiednie dodatki. Warto ponadto pamiętać, że biel i szarość mają również ciepłe odcienie, które świetnie pasują do przytulnych wnętrz i jednocześnie zapewniają bardzo nowoczesny efekt niczym z okładki magazynu dekoratorskiego.

Sięgnij po dodatki zapewniające domową atmosferę

Metamorfozy jadalni można dokonać także przy pomocy samych dodatków. Takie rozwiązanie może sprawdzić się zwłaszcza w sytuacji, gdy wcześniej zainwestowało się już w dobrej jakości meble, które niekoniecznie dodają pomieszczeniu przytulności. Świetnym i niedrogim wyjściem jest poduszka na krzesło, która może przydać się zwłaszcza w przypadku modeli z metalowym lub plastikowym siedziskiem.

Ponadto w stworzeniu rodzinnej atmosfery może pomóc klasyczny obrus z materiału w ciepłym kolorze. Wbrew pozorom obrusy wcale nie wyszły z mody i nie muszą kojarzyć się jedynie z jadalnią w domu babci. Warto również zadbać o ładny wazon i świeże kwiaty. Ciekawym pomysłem może być ponadto powieszenie suszonych ziół. Z mody nie wychodzą także stylowe świeczki i lampiony. Dodatkowo pomocne mogą okazać się wiklinowe , bambusowe lub rattanowe podkładki na stół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here