ta male stopki do schrupania
pixabay.com

W czym śpi noworodek? Na pewno rodzice zadają sobie to pytanie, zanim maluszek pojawi się w domu. Chcieliby przygotować się na tę chwilę i sprawić, aby ich maleństwo nie było przegrzane ani żeby nie marzło w czasie snu. Co w takim razie wybrać? Czym się kierować w czasie zakupów?

Spis Treści

W czym śpi noworodek?

Z całą pewnością warto wziąć pod uwagę porę roku, w jakiej maluszek się urodzi. To do niej dostosuj całą garderobę maleństwa. To, co dziecko założy zimą, niekoniecznie sprawdzi się w letni miesiące i oczywiście na odwrót. Kierować można się także panującymi trendami. Jednak najlepiej sprawdzają się rzeczy, które dadzą dziecku komfort, a rodzicom zapewnią bezpieczny sen bez zmartwień.

Przed skompletowaniem wyprawki dla noworodka na pewno miałaś spisaną listę rzeczy, które powinny znaleźć się w garderobie Twojego dziecka. Stawiaj przede wszystkim na funkcjonalność. Kieruj się nie tylko modą! Według doświadczonych mam najlepiej sprawdzają się pajacyki z zamkniętymi stópkami, które rozpinają się nie tylko po jednej, ale także po drugiej stronie nóżki. Możesz szepnąć słówko koleżankom, które na pewno spytają się, co kupić na baby shower.

maluszek w białym body leży na męskiej ręce
pixabay.com

Gdzie śpi noworodek?

W Internecie można przeczytać wiele historii zmartwionych mam, które niepokoją się o to, co włożyć do łóżeczka, aby ich dziecko przesypiało całą noc, a przy okazji nie narażało się na śmierć łóżeczkową. Lekarze alarmują, aby zmniejszać ryzyko wystąpienia zespołu nagłej śmierci niemowląt. W jaki sposób to robić? Przede wszystkim stawiać na minimalizm, jeśli chodzi o rzeczy znajdujące się w łóżeczku. Najważniejsze jest to, aby niemowlę leżało na plecach. Materac powinien być twardy, a prześcieradło mocno naciągnięte. Lekarze zwracają także uwagę na to, aby przez pierwsze pół roku życia dziecka spało w tym samym pomieszczeniu co jego rodzice, ale w swoim łóżku.

Najważniejsze jednak według mam jest to, aby wyciągnąć z łóżeczka wszelkie przedmioty potencjalnie zagrażające życiu dziecka, czyli maskotki, ochraniacze na szczebelki łóżka, poduszki i inne miękkie przedmioty.

noworodek śpi w jasne body i wracamy do body shop
pixabay.com

Gdzie kupować ubrania dla noworodka?

Temat ten z całą pewnością wywoła spore kontrowersje u każdego rodzica, który odwiedzi galerie handlowe. Ceny rzeczy dla maluchów są bardzo często tak horrendalne, że przekraczają domowy budżet. W takich sytuacjach warto wspomóc się na przykład w sklepach z odzieżą używaną lub korzystając z pomocy bliskich osób, które z chęcią przekażą rzeczy po swoich starszych pociechach. Czy zakupy w lumpeksach to coś złego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here