Co kupić na baby shower
Fot. Pexels

Co kupić na baby shower? Wpisując te frazę wyszukiwarkę, pojawia się wiele propozycji, ale ciężko zdecydować się na kilka, które faktycznie będą przydatne przyszłej mamie i maleństwu, które niedługo pojawi się na świecie. CO w takim razie wybrać?

Spis Treści

Czy na baby shower wypada dać pieniądze?

Przyjęło się, że na tego typu uroczystość daje się prezenty. Bardzo często przyszła mama sama kompletuje listę tego, co najbardziej by się jej przydało i przekazuje ją jednej osobie, która później dzieli się tą informacją z pozostałymi zaproszonymi gośćmi. Od jakiegoś czasu pojawiła się jednak myśl, aby zamiast gotowych prezentów, przekazywać mamie pieniądze, dzięki którym sama kupić coś, co uzna za najbardziej istotne. Ten pomysł, mimo że odarty z pewnej finezji, może ułatwić sprawę, ponieważ nie zawsze zaproszona osoby mają wiedzę na temat dzieci.

Takie wydarzenie rządzi się także swoimi prawami! Wiele zależy od tego, kto organizuje baby shower. Jeśli robią to bliskie sercu przyszłej mamie koleżanki i osoby z rodziny, to wydaje się logicznym, że prezent, który ofiarują kobiecie, będzie skromniejszy, ponieważ znaczna część budżetu została pochłonięta przez przyjęcie. Należy także omijać taki temat jak alkohol na baby shower i nie kupować tego typu prezentów, ale to wydaje się nam w miarę zrozumiałe i nie trzeba tego wątku rozwijać. Przy okazji nie zapominajmy o miejscu, w którym takie przyjęcie się odbędzie. Gdzie zorganizować baby shower? Najlepiej zapytać o to przyszłą mamę lub… Zrobić jej niespodziankę!

kobieta w ciąży w szarej sukience siedzi na kanapie i trzyma prezent w kratkę
Fot. Pexels

Co kupić na baby shower?

Przede wszystkim warto kupić coś, co ułatwi pierwsze kroki w macierzyństwie. Wiele mówi się o tym, że niektóre gadżety autentycznie mogą pomóc w niejednym problemie! Na co w takim razie zwrócić uwagę?

 1. rożek dla noworodka
 2. wanienka na stelażu
 3. czarno-białe książeczki
 4. sesja noworodkowa
 5. zestaw smoczków i butelek
 6. kocyki i ręczniki
 7. mata do leżenia
 8. zestaw pajacyków i śpioszków
 9. pieluszki i chusteczki nawilżające
 10. laktator
 11. termometr
 12. pościel dla maluszka
 13. akcesoria do wózka
 14. otulacz przeciwkolkowy
 15. fotelik samochodowy
kolorowy prezent trzymany w rękach ciężarnej kobiety
Fot. Pexels

Baby shower – co kupić mamie?

W zdecydowanej większości przypadków zaproszeni goście kupują prezenty maluszkowi. Jednakże nie można zapominać także o mamie! Przecież to ona nosi pod sercem drugie serce. Można kupić coś, co ciężarna wykorzysta przed porodem, ale także możecie zdecydować się na przykład na masaż lub wizytę u kosmetyczki kilka tygodni po narodzinach dziecka. Pomysłów jest naprawdę cała masa! Co Was ogranicza? Jedynie i aż budżet!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here