Wirtualne biuro w Warszawie – czy służy jedynie Warszawiakom?

0
1266

Wirtualne biura są coraz bardziej popularne wśród przedsiębiorców. Można w nich zarejestrować siedzibę spółki, działalności gospodarczej lub bardziej złożonego podmiotu prawnego – na przykład spółki stanowiącej córkę spółki z innej jurysdykcji.

Spis Treści

Wirtualne biura – co to takiego?

Wirtualne biura oprócz wirtualnej siedziby wielu podmiotów w nich zarejestrowanych stanowią centrum obsługi przedsiębiorcy, zarówno tego lokalnego, który najczęściej rejestruje w nich siedzibę swojej działalności gospodarczej, ale również to świetny punkt informacyjny dla przedsiębiorców spoza Polski, którzy chcą w Polsce utworzyć spółkę-córkę i rozpocząć w naszym kraju biznes. Wirtualne biuro dysponuje bowiem przykładowo wypełnionymi drukami KRS oraz posiada bazę wiedzy o możliwości zarejestrowania różnego typu spółek przez internet.

Firma prowadząca wirtualne biura w Warszawie, czyli VSL-System wielokrotnie rejestrowała już zarówno spółkę z o.o. drogą tradycyjną oraz drogą internetową a także spółkę komandytową.

Wirtualne biuro stanowi także duże ułatwienie w kontaktach przedsiębiorców z Pocztą Polską i firmami kurierskimi. Personel wirtualnych biur tworzy wirtualny sekretariat, w którym obsługiwany jest listonosz i wszelkiego typu firmy kurierskie. Przedsiębiorca ma więc pewność, że dowie się o każdej przesyłce kierowanej na adres siedziby firmy. Są to kolosalne oszczędności w stosunku do utworzenia własnego sekretariatu we własnym pomieszczeniu biurowym. Obecnie tak dużo firm działa już online lub zdalnie, że tworzenie struktury własnego sekretariatu mija się całkowicie z celem. Warto też podkreślić, iż wirtualne biuro Warszawa Śródmieście od VSL-System to wydatek rzędu 45 złotych netto miesięcznie.

Wirtualne biura w Warszawie dla obcokrajowców

Wirtualne biura VSL-System to świetne miejsce także dla obcokrajowców.

Firma prowadząca wirtualne biura posiada wersję strony www zarówno w języku angielskim, rosyjskim jak i ukraińskim. Wszyscy obcokrajowcy są ciepło witani przez personel wirtualnych biur. Warto też dodać, iż wirtualne biura znajdują się w ścisłym centrum Warszawy, tak aby żaden z obcokrajowców nie miał problemu z trafieniem pod wirtualny adres siedziby swojej przyszłej firmy. Oczywiście adres jest wirtualny tylko z nazwy a nasze lokale jak najbardziej stanowią realną konkurencję dla tradycyjnych lokali w biurowcach. Wirtualne biura są położone pod dwoma adresami w centrum Warszawy – al. Jerozolimskie 85 lok. 21 oraz Warszawa ul. Mazowiecka 11 lok. 49. Wirtualne biuro przy Alejach Jerozolimskich leży w rejonie Varso Tower i Dworca Centralnego a drugi adres, czyli ulica Mazowiecka jest przy Świętokrzyskiej w rejonie siedziby NBP. Warto dodać, iż blisko ulicy Mazowieckiej znajdują się hotele o bardzo zróżnicowanym standardzie. Jest to Hotel Victoria, Hotel Warszawa, Hotel Mazowiecki a także nowoczesny hotel kapsułkowy Hostel Kapsuła. Obcokrajowiec ma więc pełne spektrum cenowe, by zatrzymać się w bardzo bliskiej okolicy wirtualnego biura na ulicy Mazowieckiej, zacząć zakładać spółkę w trakcie swojego pobytu a później wszelka korespondencja dla spółki – także potwierdzenie rejestracji w KRS – może być odbierana a nawet skanowana do pliku PDF i wirtualne biuro takie skany może przesyłać bezpośrednio na adres email przedsiębiorcy.

Dla osób z innych rejonów Polski wirtualne biuro w Warszawie to też dobre rozwiązanie. Mieszkając w małej miejscowości ciężko zachować anonimowość, gdy posiada się lepiej prosperujące biznesy. W każdej chwili siedzibę spółki możesz jednak przenieść pod nasz warszawski adres. Dzięki temu swoją spółkę rozliczysz w Urzędzie Skarbowym Warszawa Śródmieście, w którym na pewno nie pracuje żaden Twój sąsiad z małej miejscowości. Centrum Warszawy to również tak wielkie nagromadzenie firm, biurowców i wirtualnych biur, że ryzyko kontroli skarbowej znacząco spada. Na pewno nie staniesz się największym podatnikiem w swoim rejonie i nie zwrócisz na nikogo swojej uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here