przebranie na Halloween dla dziewczynki
fot. pixabay

Przebranie na Halloween dla dziewczynki to nie lada wyzwanie dla każdego kreatywnego rodzica. Dzieci z reguły nie chcą czegoś, co już widziały i pragną wyróżniać się w grupie rówieśników, dlatego warto szukać inspiracji. Co my radzimy? Masz dwie drogi. Możesz kupić gotowy strój albo poświęcić kilka wieczorów na to, aby zrobić coś dla swojej pociechy własnoręcznie. Tak, wiemy, że to może zająć dobrych kilka godzin, ale efekt może przerosnąć najśmielsze oczekiwania. Wszystko dla nas córeczek, prawda?

Spis Treści

Mały kościotrup czy urocza wróżka?

Musisz pamiętać przede wszystkim, że Twoje dziecko jest… tylko dzieckiem. Nie staraj się inspirować filmami na Halloween, bo zamiast dobrej zabawy może być horror, ale u Ciebie w domu. Oczami wyobraźni już widzimy Twoją córkę, która nie chce przebierać się w główną bohaterkę z „Egzorcyzmów”, gdy widzi zdjęcia z planu filmowego. Oczywiście są maluchy, dla których nie stanowi to problemu, ale lepiej dmuchać na zimne niż później serwować sobie pobudkę w środku nocy z powodu koszmarów. Zresztą to samo dotyczy przebrania na Halloween dla chłopca.

Radzimy zatem dopasowywać strój nie tylko do wieku dziecka, ale przede wszystkim do jego charakteru. Ci bardziej wrażliwi niech będą postaciami z bajek lub zwierzątkami, które darzą największą sympatią. Dla tych bardziej odważniejszych możesz przygotować przebranie, które będzie bardziej kojarzyć się z Halloween.

dziewczynka z mamą w ciemnych ubraniach pozują na ławeczce
fot. pixabay

Przebranie na Halloween dla dziewczynki. 10 propozycji, które warto zapamiętać

  1. Księżniczka z ulubionej bajki
  2. Mały, nieznośny nietoperz
  3. Czarownica lub zła wróżka
  4. Mała Syrenka
  5. Zmęczona mama – szlafrok, potargane włosy, kubek kawy w dłoni 😂
  6. Mumia – a do tego wykorzystaj bandaże! Tanim kosztem możesz zrobić coś naprawdę kreatywnego
  7. Wesoła Dynia – możesz do tego wykorzystać pudełka kartonowe i watę
  8. Mały Kościotrup
  9. Kotek lub piesek
  10. Minionek
dziewczynka widziana tyłem w czapce czarownicy idzie przez las jesienią
fot. pixabay

Czy samo przebranie wystarczy?

Znając nasze pociechy, to same stroje mogą po kilku minutach okazać się nudne. Na co w takim razie jeszcze możesz postawić? Przede wszystkim skup się na kreatywnych zabawach! Wymyśl coś tematycznego, co będzie się wpisywać w charakter Halloween. Wiele pomysłów znajdziesz w Internecie, ale możesz także wykorzystać np. sprawdzone zabawy dla przedszkolaka w domu, których elementy możesz zmienić tak, aby kojarzyły się z tym świętem. Do tego makijaż na Halloween i gotowe! Pssst… Nie zapominaj, że to dobry moment na to, aby samemu trochę się zabawić. Wykorzystaj chwilę i też się przebierz. Niech rodzice także przeniosą się w magiczny świat razem ze swoimi dziećmi.

Wprawdzie w tym roku zabawy na Haloween są ograniczone przez koronawirusa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby razem z domownikami spędzić wyjątkowo ten czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here