W ramach dzisiejszego artykułu pragniemy zaznajomić naszych czytelników z praktykami, które powinni stosować regularnie, aby zadbać o optymalną prezencję swoich włosów przedłużanych, jak również zapoznać ich z czynnościami, których powinni za wszelką cenę unikać, aby mieć pewność, iż raz nabyte przez nich dopinki naturalne lub sztuczne służyć im będą przez możliwie jak najdłuższy okres czasu.
Kluczowym aspektem, podkreślanym przez wszystkich profesjonalistów z branży jest fakt, iż przez 24 do 48 godzin od momentu aplikacji pasemek wybraną przez nas metodą nie należy poddawać ich jakimkolwiek zabiegom stylizacyjnym oraz unikać stosowania jakichkolwiek środków chemicznych, do których zaliczyć należy także szampony, maseczki i odżywki. Warto także korzystać z profesjonalnych szczotek o miękkich, szeroko rozstawionych ząbkach i przy ich pomocy rozczesywać poszczególne pasemka począwszy od ich końcówek i przesuwając się stopniowo ku górze. Co interesujące, włosy przedłużane zaleca się rozczesywać nie tylko po zakończeniu zabiegów pielęgnacyjnych celem zapobieżenia ich splątywaniu się, ale także – przed myciem, co z kolei umożliwia skuteczne uchronienie ich przed przedwczesnym matowieniem.
Kwestią nie do przecenienia jest także konieczność korzystania z usług profesjonalistów, zarówno podczas aplikacji, usuwania, czy też modyfikacji ułożenia poszczególnych pasemek włosowych mocowanych do naszej fryzury. Będzie to gwarancją, że nie tylko uzyskamy wygląd na jakim nam zależy, zamaskujemy wszelkie niedoskonałości fryzury, ale również nie obciążymy nadmiernie uczesania i unikniemy ewentualnych problemów dermatologicznych lub dermotrychologicznych, które to mogłyby zostać wywołane stosowaniem nieprawidłowych środków lub narzędzi podczas pracy z pasemkami naturalnymi albo syntetycznymi.
Czego z kolei należy unikać? Przede wszystkim korzystania z kosmetyków oraz preparatów stylizacyjnych, w których składzie znaleźć można alkohol, wszelkiej maści olejki, czy też etanol, bowiem mogą one prowadzić nie tylko do zbyt szybkiego przesuszania się dopinek, ale także rozpuszczać zgrzewy lub tasiemki, przy pomocy których zostały one przymocowane do naszej fryzury naturalnej. Równie istotną kwestią jest pielęgnacja, która przebiegać powinna w sposób spokojny oraz relatywnie powolny – szybkie, dynamiczne ruchy mogą powodować wyrywanie pasemek, jak również luzowanie się lub deformację elementów je podtrzymujących. Jeżeli postępować będziemy zgodnie z wytycznymi zawartymi w niniejszym artykule, wysoce prawdopodobnym jest, iż nasze dopinki służyć nam będą przez wiele kolejnych miesięcy!