Jak czytać rachunek za telefon

Obecnie większość operatorów telefonicznych wystawia rachunki za telefon w formie elektronicznej z uwagi na dbałość o środowisko. Często abonenci w ogóle ich nie czytają, chyba że zdarzy się tak, że rachunek opiewa na wyższą niż zazwyczaj kwotę. Jak czytać rachunek i co w nim można znaleźć? Co to jest rachunek szczegółowy?

Kiedyś rachunki telefoniczne to były skomplikowane wykazy połączeń – abonent nie wiedział dokładnie za co naliczane są opłaty. Dziś rachunki za telefon są czytelne i łatwe do rozszyfrowania.

Elementy nju rachunku za telefon

Pierwsza strona rachunku składa się z kilku stałych elementów. W lewym górnym rogu widnieje numer faktury wraz z datą jej wystawienia. W prawym natomiast dokładne dane dostawcy: nazwa, adres i NIP. Niżej znajdują się dane abonenta/nabywcy – imię, nazwisko, adres oraz indywidualny numer konta klienta. Po prawej stronie – adres wysyłki, czyli dane korespondencyjne abonenta. Kolejnym elementem rachunku telefonicznego jest podsumowanie wszystkich opłat dla konta za dany okres rozliczeniowy. Częścią integralną nju rachunku jest również druk wpłaty (przelewu) – znajdują się tu wszystkie informacje potrzebne do opłacenia należności.

W nju mobile otrzymuje się także w formie elektronicznej rachunek szczegółowy z dokładnym zestawieniem wszystkich połączeń.

Czym jest nju rachunek telefoniczny szczegółowy?

Użytkownicy nju mobile mają możliwość zamówienia rachunku szczegółowego. Aby go otrzymać, wystarczy wejść na stronę njumobile.pl/mojekonto i zalogować się. Następnie należy wybrać opcję faktury – po podaniu kodu z SMS-a lub superPIN-u można zamówić rachunek szczegółowy za dany okres rozliczeniowy. Z tej opcji mogą skorzystać abonenci. Użytkownicy oferty na kartę mogą obejrzeć swoją listę połączeń. Aby mieć do niej dostęp, należy zarejestrować swoją kartę SIM. Listę połączeń można przeglądać bezpośrednio w przeglądarce lub ściągnąć na komputer.

E-faktura nju mobile

Nju mobile faktura jest dostępna w wersji elektronicznej w formie tzw. e-faktur, które są wysyłane do abonentów mailowo (w nju można otrzymać też fakturę papierową). W każdej chwili można także zalogować się do swojego konta na stronie i pobrać e-fakturę lub ją wydrukować.

E-faktura nju mobile jest dokumentem księgowym tak samo jak faktura papierowa. Różni się jedynie sposobem dostarczenia. Faktura elektroniczna jest zabezpieczona kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Więcej informacji na temat tego jak czytać rachunek telefoniczny można znaleźć na stronie: https://www.njumobile.pl/artykuly/jak-czytac-rachunek-za-telefon.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here