wycieczka szkolna

Za rogiem wiosna, a wraz z nią więcej słońca, radości i aktywności na świeżym powietrzu! Z kolei dla uczniów to okazja do wyjazdów klasowych, które są świetnym sposobem na integrację, edukację i rozrywkę. Zdecydowanie warto zorganizować szkolną wycieczkę tuż przed letnimi egzaminami, by trochę oderwać myśli od obowiązków. Idealnym miejscem na takie przedsięwzięcie jest Energylandia, największy w Polsce Park Rozrywki. Jak zaplanować wycieczkę klasową w Energylandii?

Spis Treści

Energylandia na wycieczkę szkolną

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia położony w małopolskim Zatorze to idealne miejsce na wycieczkę szkolną dla uczniów w każdym wieku. Na ogromnym terenie (ponad 70 ha) znajdują się 123 atrakcje, w tym 18 roller coasterów, sześć stref tematycznych – jedna z nich to strefa wodna — i kilkadziesiąt punktów gastronomicznych. Park ma  także duży parking samochodowy i autobusowy, camping i zaplecze sanitarne. Innymi słowy, jest świetnie przygotowany na przeróżne wydarzenia, wycieczki i odwiedziny indywidualnych Gości. Energylandia to doskonałe miejsce, by zapomnieć o szkolnej codzienności.

Oferta dla szkół

Energylandia przygotowała atrakcyjną ofertę dla szkół (https://energylandia.pl/cennik/szkoly/), w ramach której można kupić bilety grupowe oraz zarezerwować obiady dla wycieczki. Oferta jest skierowana dla uczniów w każdym wieku. Bilety grupowe dla przedszkolaków kosztują 69 zł, dla uczniów klas 1-6 89 zł, dla uczniów klas 7-8 99 zł, a dla uczniów szkół średnich i studentów 129 zł. Warto też sprawdzać na bieżąco stronę internetową Parku i śledzić aktualne promocje! W ramach biletu grupowego wycieczka ma zapewniony m.in. darmowy parking, posiłek w postaci frytek i lemoniady dla podopiecznych i napoje gorące dla opiekunów. Dodatkowo można zarezerwować obiad dla wycieczki w atrakcyjnej cenie. Program wyjazdu klasowego warto dostosować do wieku uczniów i uwzględnić w nim czas na posiłki i przerwy – w Energylandii znajduje się mnóstwo miejsc przeznaczonych do odpoczynku.

Najlepsze atrakcje dla dzieci w klasach 1-6

Energylandia podzielona jest na sześć stref tematycznych: Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną, Smoczy Gród, Aqualantis i Water Park. Spośród 123 atrakcji aż z 25 mogą korzystać najmłodsi — dzieci od 2 roku życia. Nieco starsze dzieci, uczniowie klas 1-6, znajdą dla siebie mnóstwo ciekawych atrakcji zwłaszcza w strefie Bajkolandia i w Strefie Familijnej. Obowiązkowym punktem programu jest wizyta na roller coasterach, których w Energylandii jest 18. Kilka z nich jest dostępnych dla najmłodszych, m.in. łagodna rodzinna kolejka górska z wesołą zieloną gąsienicą, która jedzie z prędkością 20 km/h, mini roller coaster Circus Coaster (12 km/h) czy przyjemne kolejki widokowe Magic Fly oraz Dragon Adventure. Dzieci mierzące więcej niż 100-120 cm mogą spróbować swoich sił na szybszych kolejkach, takich jak kultowy Śmiejżelki Energuś, znajdujący się na wysokości 13 m i jadący 45 km/h, Boomerang (45 km/h) oraz Frida (45 km/h) i Draken (35 km/h), z którymi można odkryć średniowieczny gród. Uczniowie klas 4-6, którzy mierzą więcej niż 130 cm, wzrostu mogą się przejechać na rewelacyjnym RMF Dragon, który zapewni moc wrażeń i pozytywnych emocji. Ta odwrócona kolejka górska jedzie 75 km/h dając przeciążenia do 3.5 g! Ulubionymi atrakcjami młodszych dzieci są karuzele i tory, po których poruszają się pojazdy, takie jak Farma Krasnali, po której jeździ się małym traktorkiem oraz Jeep Safari, która zabiera małych podróżników na odkrywanie Afryki. Jeśli pogoda dopisuje, na pewno warto wybrać się na atrakcje wodne, takie jak spływy łódeczkami Wyspa Skarbów, Jungle Adventure, Viking Ride, Atlantis czy dynamiczna Anakonda, której łódź zmieści do 20 osób. Prawdziwym skarbem Energylandii jest także Wonder Wheel, ogromne młyńskie koło, którego premiera miała miejsce w czerwcu 2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here