Żoliborz

Żoliborz to lewobrzeżna dzielnica Warszawy. Sąsiaduje bezpośrednio ze Śródmieściem, dlatego bliżej jej do centrum niż obrzeży stolicy. Znana jest ze swojej zabytkowej, niskiej zabudowy, a także kameralnego charakteru. Przed wojną zamieszkiwana była przez inteligencję i oficerów. Dziś na mieszkanie na Żoliborzu decydują się głównie osoby szukające spokoju, zieleni, a także prestiżu. Czym Żoliborz przyciąga przyszłych mieszkańców? Sprawdzamy.

Spis Treści

Żoliborz – dzielnica elity

Żoliborz to dzielnica, która niemal od zawsze kojarzy się z elitą intelektualną. Przed wojną mieszkali tu przedstawiciele środowiska akademickiego i najwyżsi rangą oficerowie. Współcześnie dzielnica budzi zainteresowanie artystyczno-inteligenckiego światka. Duża ilość starych willi, niska wielorodzinna zabudowa, brak drapaczy chmur, niewielkie kawiarenki, domowa atmosfera i sąsiedztwo – to najczęściej wymieniane zalety Żoliborza. Niestety, chcąc zamieszkać w tej lewobrzeżnej dzielnicy Warszawy, trzeba przygotować się na wysokie ceny. Nieruchomości na Żoliborzu są dość drogie – to cena za mieszkanie w urokliwej i bezpiecznej okolicy, blisko centrum.

Zalety Żoliborza: komunikacja

Żoliborz jest dzielnicą sąsiadującą ze Śródmieściem. Od centralnych punktów Warszawy dzieli ją krótki spacer. Na Starówkę można dotrzeć jednak nie tylko pieszo, ale i komunikacją miejską. To właśnie ona stanowi jedną z największych zalet mieszkania na Żoliborzu. W dzielnicy zlokalizowany jest jeden z głównych węzłów komunikacyjnych stolicy – Plac Wilsona. Niektóre arterie Żoliborza stanowią też fragmenty dróg krajowych i wojewódzkich.  Mieszkańcy mają dostęp do stacji metra, autobusów i tramwajów, a także szybkiej kolejki miejskiej. W dzielnicy zlokalizowanych jest też kilka stacji wypożyczalni rowerów miejskich, a także bez problemu można znaleźć wolne hulajnogi elektryczne.

Zalety Żoliborza: tereny zielone

Zielony to kolor, który od razu kojarzy się z Żoliborzem. Nic dziwnego, znaczną część dzielnicy stanowią bowiem tereny zielone. Zlokalizowany jest tu najstarszy park Warszawy – park Kaskada. Oprócz tego, mieszkańcy zrelaksować się mogą w Parku Żeromskiego, Forcie Sokolnickiego, na stokach Cytadeli, Fosie i na Żoliborzu Oficerskim. Większość mieszkańców spędza jednak wolny czas w Parku Cytadela oraz na Kępie Potockiej.

Zalety Żoliborza: kultura i rozrywka

Żoliborz to nie tylko zielona dzielnica Warszawy, ale i ta mająca wiele do zaoferowania w sferze kultury i rozrywki. Jej mieszkańcy nie mogą narzekać na nudę i brak różnorodności. Z oferty dzielnicy zadowoleni będą fani aktywnego wypoczynku, którzy znajdą tu ścieżki rowerowe i biegowe, przystań jachtową, pole golfowe, stadninę koni, baseny, korty tenisowe, strzelnicę. Narzekać nie będą też sympatycy kultury wyższej. Na wydarzenia kulturalne zaprasza m.in. Cytadela z Muzeum Wojska Polskiego, Teatr Komedia, Kino Wisła czy Centrum Sztuki.

Zielony Żoliborz uznawany jest za jedną z najpiękniejszych dzielnic Warszawy. Kameralny i spokojny ma wiele do zaoferowania każdemu z mieszkańców. Swoje miejsce w stolicy odnajdą tu zarówno seniorzy, jak i studenci czy rodziny z dziećmi.   

Sprawdź oferty nowych mieszkań w Warszawie na https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-warszawa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here