3 obiecujące warszawskie firmy technologiczne
Warsaw Skyline Cityscape - Free photo on Pixabay

Warszawa to piękne miasto, które w pełni zasługuje na miano stolicy naszego kraju. Znajdziemy tutaj nie tylko piękne gotyckie kościoły czy neoklasyczne pałace, ale także nowoczesne drapacze chmur oraz wspaniały stadion narodowy. Na tym oczywiście nie kończy się zakres możliwości tego miasta, gdyż jest ono także siedzibą wielu nowoczesnych firm technologicznych. Poniżej przedstawiamy te, które są wyjątkowo obiecujące. Więcej nowinek oraz porad technologicznych, jak przykładowo ranking smartwatchy, znajdziecie na stronie radartechnologiczny.pl.

Spis Treści

Mindgram

Mindgram
Mental Health Wooden Tiles – Free photo on Pixabay

Firma oferuje opartą na nauce platformę oraz aplikację mobilną, za których sprawą można kompleksowo zadbać o zdrowe psychiczne pracowników. Jej działalność rozpoczęła się w 2021 roku, kiedy to marka Mindgram zebrała 1,9 miliona euro. Tak pokaźna inwestycja została przeznaczona na walkę z kryzysem produktywności, a także problemami z dobrym samopoczuciem i zdrowiem pracowników, które to można było zauważyć praktycznie na całym świecie. Według Mindgram zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie zatrudnionych pracowników stanowią najbardziej istotne wartości zmodernizowanych firm.

Aby pomóc klientom w radzeniu sobie z tego typu problemami, Mindgram zapewnia zestaw narzędzi oraz ekspertów, którzy służą ciągłą pomocą. Dzięki temu klienci mogą adresować problemy wynikające z wypalenia zawodowego oraz stresu u swoich pracowników. Założenie Mindgram jest bardzo proste – firmy powinny zainwestować w korzyści dla pracowników celujące w poprawę ich samopoczucia oraz zdrowia psychicznego. Innowacyjne podejście firmy jest na tyle interesujące oraz atrakcyjne dla klientów, że warto śledzić jej poczynania w najbliższej przyszłości.

SmartHotel

SmartHotel
Receptionists Phone Call Hotel – Free photo on Pixabay

Warszawskie firmy technologiczne skupiają swoją działalność na przeróżnych dziedzinach życia. SmartHotel to nic innego jak platforma do komunikacji dla branży hotelarskiej, która została stworzona z myślą o tym, jak wyglądać będzie świat po pandemii. Firma rozpoczęła swoją działalność jako startup, który uzbierał aż 1,2 miliona euro. Środki miały zostać przeznaczone na umożliwienie bezkontaktowego świadczenia usług pomiędzy gośćmi oraz firmami oferującymi zakwaterowanie. W jaki sposób firmie udało się osiągnąć zamierzony cel? Wystarczyło stworzyć aplikację pozwalającą na zdalne zameldowanie, wymeldowanie, a także dokonywanie płatności.

W sytuacji, gdy klienci mają jakiekolwiek pytania na temat kwestii związanych z zakwaterowaniem, mogą uzyskać odpowiedź natychmiastowo za sprawą Chatbota porozumiewającego się za pomocą komunikatora. Na tym funkcje zapewniane przez aplikację SmartHotel się jednak nie kończą – przykładowo menedżerzy mogą pozwolić sobie na przydzielanie różnego rodzaju zadań zatrudnionemu personelowi. Jakby tego było mało, informacje zwrotne oraz panele informacyjne oferowane przez aplikację dają operatorom szansę na poprawę procesu podejmowania decyzji i w efekcie poprawę ogólnego poziomu świadczonych usług. SmartHotel jest zdecydowanie jedną z tych firm technologicznych założonych w ostatnim czasie, których przyszłość maluje się w kolorowych barwach.

ProperGate

ProperGate
Construction Site Crane – Free photo on Pixabay

Ostatnią firmą technologiczną na naszej liście, której warto się przyjrzeć, jest niewątpliwie ProperGate. Jej produktem jest oparte na chmurze oprogramowanie mające na celu optymalizowanie logistyki w przypadku kompleksowych projektów budowlanych. Co prawda firma działa już od 2018 roku na rynku, ale jej rozwój jest na tyle interesujący, że warto śledzić jej losy także teraz. W chwili założenia startup zebrał ponad 1,1 miliona euro, które zostały wykorzystane do zaimplementowania technologii mającej na celu rozwiązywanie problemów w przepływie materiałów. Dotyczy to nie tylko samego łańcucha dostaw, ale też samych placów budowy.

Oprogramowanie stworzone przez firmę ProperGate ma na celu zapewnienie połączenia pomiędzy koordynatorami logistyki i wieloma branżami czy operatorami sprzętu, którzy pracują na placu budowy. Do tego firma daje możliwość bezproblemowej komunikacji z dostawcami zewnętrznymi czy ich kierowcami. Na tym zakres oferowanych usług się jednak nie kończy, ponieważ ProperGate daje również możliwość skorzystania z inteligentnej pomocy w związku z zamawianiem, planowaniem, raportowaniem czy też rozładunkiem. Celem firmy jest w skrócie podniesienie efektywności, ograniczenie ilości odpadów, a także zapewnienie lepszego poziomu bezpieczeństwa dla swoich klientów. Popularność oprogramowania jest na tyle duża, że firma z czasem będzie się z powodzeniem rozwijać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here