Agencja pracy Warszawa: jakie branże powinny zainteresować się pozyskiwaniem pracowników z agencji

Wiele przedsiębiorstw poszukuje pracowników na własną rękę. Jednak rekrutacja to trudne i czasochłonne zadanie. Dlatego warto zlecić je sprawdzonej agencji pracy z Warszawy. W jakich branżach jest to szczególnie korzystne i dlaczego?

Spis Treści

Agencja pracy Warszawa – co to takiego?

W dalszej części wyjaśnimy, komu polecamy współpracę z agencją. Jednak wcześniej warto wyjaśnić, co tak właściwie rozumiemy pod pojęciem agencja pracy Warszawa. Mowa tutaj o biurze oferującym pośrednictwo pracy. Innymi słowy, chodzi o firmę, która nawiązuje współpracę z pracodawcami i kandydatami do pracy. Następnie łączy ich ze sobą. Jednak trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wiele dobrych agencji znacząco rozszerza działalność – przykładowo agencja pracy Kono w Warszawie oferuje outsourcing pracowniczy.

W ramach tej usługi pośrednik pracy niejako wypożycza pracowników. Są to osoby zatrudnione bezpośrednio przez agencję i to ona podpisuje umowę z pracodawcą. Natomiast pracownicy wykonują swoje określone zadania w ustalonym okresie. Pracodawca otrzymuje natychmiast wykwalifikowanego pracownika. Natomiast pracownik korzysta dzięki swojej niezależności.

W praktyce nie jest bowiem podwładnym w firmie, dla której wykonuje zadania. Tym samym nie jest to klasyczne pośrednictwo pracy. Warto też zaznaczyć, że jest to praca tymczasowa. Po zakończeniu okresu trwania umowy możliwa jest zmiana miejsca zatrudnienia.

Fachowiec poszukiwany

Od lat w Polsce brakuje fachowców technicznych. Stolarze, monterzy, mechanicy, ślusarze, czy hydraulicy – wielu z nich wyjechało za granicę. Jednak również w krajach zachodnich panuje niedobór tych specjalistów. Sprawia to, że trudno znaleźć tego typu pracowników.

Agencja pracy w Warszawie może być bardzo pomocna w poszukiwaniach specjalistów ze wspomnianych obszarów. Dobre agencje posiadają na tyle szeroką bazę, że niemal zawsze znajdą odpowiedniego fachowca. Poza tym choćby wspomniana wcześniej agencja Kono.jobs działa również poza granicami kraju. Firma sprowadza pracowników z krajów wschodnich.

Oferta dla branży IT oraz finansowej

Niewątpliwie współpraca z agencją pracy w Warszawie to również dobra propozycja dla firm poszukujących specjalistów finansowych i z branży IT. We wspomnianych branżach brakuje specjalistów z najwyższej półki. Poza tym wiele firm potrzebuje ich jedynie tymczasowo.

Nie opłaca im się zatem organizować skomplikowanego procesu rekrutacji. Czasami też może na to zwyczajnie nie być czasu. Doskonale sprawdzi się wtedy outsourcing pracowniczy. To sposób na natychmiastowe pozyskanie specjalisty o bardzo dużych kompetencjach.

Pośrednictwo pracy – jak wykorzystać usługi agencji?

Dzisiaj agencja pracy może pomóc pracodawcy na wiele sposobów. Jeśli jest to agencja pracy za granicą, pomoże Ci choćby w znalezieniu pracowników z Polski, którzy chcą wyjechać. Na miejscu znajdziesz wykwalifikowanych specjalistów oraz pracowników średniego szczebla. Pamiętaj jednak, że nowoczesna agencja pracy w Warszawie to nie tylko pośrednictwo pracy.

To też wsparcie w postaci doradztwa personalnego. Uzyskasz pomoc w wyborze odpowiednich pracowników. Możesz również liczyć na wsparcie przy przygotowywaniu oraz przeprowadzaniu procesu rekrutacyjnego. Co więcej, dobra agencja zajmie się również kwestiami formalnymi, takimi jak przeszkolenie pracownika w zakresie BHP.

Jak widzisz, agencja pracy w Warszawie to doskonała propozycja dla firm z wielu branż. Jednak również firmy działające poza obszarami wymienionymi w tym artykule mogą skorzystać na współpracy z biurem pośrednictwa, którego zakres usług jest dziś bardzo szeroki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here