co kupić na komunię dziewczynce
fot. pexels

Co kupić na komunię dziewczynce? Same życzenia komunijne nie wystarczą i miło dodać od siebie coś, co pozwoli dziecku wrócić do tej wyjątkowej chwili. Jeśli nie znasz dobrze dziewczynki, o podpowiedź zawsze możesz poprosić jej rodziców. Kto jak nie oni wie, czego potrzeba ich córce? Jeśli zbierzesz już wszelkie niezbędne informacje, ale dalej nie będziesz wiedzieć, co kupić, zainspiruj się naszymi propozycjami.

Spis Treści

Symboliczny prezent z duszą

Na pewno martwisz się o to, co kupić na komunię i wydaje Ci się, że nie znajdziesz idealnego prezentu, ponieważ w tych czasach dzieci już wszystko mają. To nie jest prawda! Jeśli będziesz w ten sposób podchodzić do sprawy, prawdopodobnie każdy pomysł, który pojawi się w Twojej głowie, wyda Ci się nietrafiony. Nie o to chodzi, aby się poddawać, a o to, aby znaleźć wyjątkowy podarunek na wyjątkową okazję. Główną zasadą, której musisz się trzymać, to przede wszystkim nie starać się za wszelką cenę kupować czegoś, na co Cię nie stać. Przyjęcie komunijne to nie wyścig szczurów! Zaufaj swojej intuicji, porad rodziców i naszych propozycji, a na pewno prezent będzie trafiony.

biały list w kolorowych kwiatach
fot. pexels

Co kupić na komunię dziewczynce?

  • Delikatna biżuteria – być może teraz małe dziewczynki tego nie docenią, ale za kilka lat z chęcią nie tylko będą wracać do tego podarunku, ale na pewno niejednokrotnie go założą
  • Prezenty religijne – może to być medalik, obrazek lub Biblia w obrazkach
  • Czytnik e-booków – w tym wieku dzieci zaczynają doceniać to, że wyobraźnia może przenieść w inny świat, a czytanie książek pomaga w tych podróżach 🙂
  • Teleskop – coś dla tych dziewczynek, które kochają patrzeć w gwiazdy i marzą o tym, aby zostać naukowcem
  • Książki – naszym zdaniem to jest zawsze dobry wybór!
  • Zegarek – choć może brzmieć to nieco archaicznie, dziecko na pewno ucieszy się z takiego gadżetu
  • Zabawki – nie oszukujmy się – kilkulatki, które idą do komunii, cały czas bawią się w swoim pokoju. Nie odbierajmy im tego!
  • Hulajnoga – to coś, co aktualnie jest bardzo na czasie i na pewno niejedna dziewczynka chciałaby mieć coś takiego, aby móc bawić się na podwórku z koleżankami
  • Voucher – być może jest jakiś sklep, w którym rodzice robią najczęściej zakupy dla dziewczynki. A może przydałby się karnet np. do krainy zabaw dla dzieci lub do muzeum?
  • Aparat fotograficzny – uwiecznianie chwil może być naprawdę miłe!
różowe pudełko z niebieską wstążką na białym stole
fot. pexels

Jak sam widzisz, prezent dla dziewczynki na komunię wcale nie musi być nudny i sztampowy. Nie muszą to być powielane pomysły – kreatywnością można zaskoczyć każdego! 😉 Tradycja wręczania prezentów jest bardzo cenna i warto ją pielęgnować, nawet ofiarując komuś bliskiemu drobnostkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here