Cytaty na dzień ojca
fot. Pexels

Cytaty na dzień ojca to jedna z piękniejszych możliwości na to, aby podziękować tacie za to, kim jest i ile trudu włożył w nasze wychowanie. Dzięki poetycko dobranym słowom można w bardzo elegancki sposób docenić za miłość, przyjaźń i oddanie. Przygotowaliśmy 10 propozycji, które skradną serce każdego ojca!

Spis Treści

Kiedy jest dzień taty?

Dzień ojca to stała data i zawsze będzie wypadać tego samego dnia – 23 czerwca. W 2022 roku świętować będziemy w czwartek. Nie można także zapomnieć o tym, że miesiąc wcześniej świętują nasze mamy. 26 maja jest Dzień Matki.

Jeśli chodzi o Polskę, pierwszy raz Dzień Ojca zaczęto świętować w 1965 roku, ale nie było to tak popularne święto jak Dzień Matki. Dopiero z biegiem czasu ojcowie mogli liczyć na to, że ich dzień będzie tak samo ważny.

mała dziecięca dłoń położona na męskiej dużej dłoni
fot. Pexels

Cytaty na dzień ojca – 8 propozycji

Dzień Ojca to okazja do tego, aby powiedzieć po prostu „dziękuję”. Każdy z nas zrobi to na swój sposób, ale warto pochylić się nad pięknymi cytatami, które są w stanie wyrazić więcej niż my sami bylibyśmy w stanie. Oczywiście można wykorzystać cytaty o życiu, cytaty o miłości czy najpiękniejsze cytaty o przyjaźni, ale to od Was zależy, na jakie słowa się zdecydujecie. Piękne życzenia na dzień taty są zawsze powodem do wzruszeń!

  • Dobry ojciec ma w sobie coś z matki, Lee Salk, psycholog
  • Każdy może być ojcem, ale trzeba być wyjątkowym, żeby być tatą, Anne Geddes, fotografka
  • Mężczyzna, który nie spędza czasu z rodziną, nigdy nie będzie prawdziwym mężczyzną, Don Vito Corleone z filmu „Ojciec chrzestny”
  • Wciąż dawać to znaczy być ojcem, Honore de Balzac, pisarz
  • Mądry ojciec to taki, który zna własne dziecko, William Szekspir „Kupiec wenecki”
  • Ten się nazywa ojcem, kto wychował, a nie kto zrodził, Talmud
  • Gdy miałem czternaście lat, mój ojciec nie znał się na niczym. Gdy skończyłem dwadzieścia jeden, nie mogłem wyjść z podziwu, jak wiele nauczył się w ciągu siedmiu lat, Mark Twain, pisarz
  • Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli, George Herbert, poeta
Mężczyzna ubrany na beżowo tuli się do kobiety w kremowej sukience w oświetlonym pokoju
fot. Pexels

Co kupić tacie na dzień ojca?

Rodzicom nie zależy na tym, aby ich dziecko wydawało pieniądze na drogi prezent. Zdecydowanie bardziej cieszą się ze spędzonego wspólnie czasu, którego nie da się zamienić na żadne skarby świata. Jeśli jednak zależy Wam na jakimś drobiazgu, zawsze sprawdzi się ciekawa książką, dobry kosmetyk, słodkości czy smaczna kawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here