jak zmyć samoopalacz
fot. Pexels

Jak zmyć samoopalacz, aby na ciele nie zostały nieestetyczne plamy? Czy można zrobić to samodzielnie w domu, a może niezbędna jest wizyta u kosmetyczki? Dziś rozwiewamy wszelkie wątpliwości i stawiamy sprawę jasno. Koniec z problemami, które pojawiają się za każdym razem przy aplikacji samoopalacza.

Spis Treści

Samoopalacz – jak nakładać?

Zanim przejdziemy do części, w której dowiesz się, jak poprawnie pozbyć się brązującego produktu z ciała, warto poznać sekret tego, jak nakładać samoopalacz. Okazuje się, że nie jest to wcale takie proste, a najważniejsze w tym wszystkim jest odpowiednie przygotowanie! Oczywiście możesz skorzystać z opalania natryskowego u kosmetyczki, ale po co przepłacać, jeśli podobny efekt możesz uzyskać w domowym zaciszu?

Nie nanoś samoopalacza na skórę tuż przed wielkim wyjściem, bo możesz doprowadzić do katastrofy! Najlepiej smarować się brązującym produktem na 24 godziny przed ważnym wydarzeniem. Istotne jest, aby odpowiednio zadbać o pielęgnację ciała – skóra nie być sucha. Nawilżanie skóry to podstawa! Na dobę przed aplikacją, nie zapomnij także użyć scrubu – może to być domowy peeling cukrowy lub jakikolwiek, który kupisz w sklepie.

kobieta w pomarańczowym bikini aplikuje balsam
fot. Pexels

Jak długo utrzymuje się samoopalacz?

Wiele zależy od tego, jaki mamy typ skóry i jak o nią dbamy. Osoby, które walczą z suchością, niestety będą mogły cieszyć się ze sztucznej opalenizny krócej, dlatego tak ważne jest regularne balsamowanie ciała. Dzięki temu wydłuża się czas utrzymania samoopalacza.

Jak zmyć samoopalacz?

Oczywiście można poczekać aż samoopalacz sam zejdzie, ale nigdy produkt nie schodzi równomiernie i z reguły na ciele pojawiają się plamy. Zachęcamy do korzystania z kilku sprawdzonych porad:

    rękawica – to najprostszy sposób, żeby poradzić sobie z resztkami brązującego produktu. Jeśli nie wiesz, jak zmyć samoopalacz, a chcesz to zrobić szybko i sprawnie, w pierwszej kolejności sięgnij po rękawicę dedykowaną tej czynności. Możesz ją kupić w większości drogerii
    peeling – to druga najbardziej skuteczna metoda, która sprawi, że szybko pozbędziesz się resztek samoopalacza. Nie musisz kupować gotowych produktów – samodzielnie wykonany scrub sprawdzi się równie dobrze
    cytryna – kwasek, który znajduje się w owocu, rozjaśnia skórę i skutecznie zmniejsza zacieki i plamy powstały przez niedokładne nałożenie samoopalacza
tył pleców kobiety w brązowym bikini
fot. Pexels

Jak często nakładać samoopalacz?

To zależy od jakości kosmetyku, jego konsystencji i tego, jak szybko samoopalacz schodzi z naszego ciała. Przyjęło się jednak umownie, że średnio tego typu brązujące kosmetyki utrzymują się od 4-7 dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here