Domowy antybiotyk
fot. pixabay

Domowy antybiotyk to ukłon w stronę natury. Dzięki temu, co możesz kupić w gruncie rzeczy w każdym sklepie, możesz skutecznie zawalczyć o swoje zdrowie. Działać możesz prewencyjnie – nie tylko w momencie, gdy coś już zaczyna się dziać. Warto o siebie dbać, zwłaszcza teraz, gdy nadszedł jesienny klimat i pandemia koronawirusa nie daje niestety o sobie zapomnieć. Przy okazji zachęcamy do tego, aby nosić maseczki, dbać o siebie i najbliższych, trzymać dystans w miejscach publicznych, używać żelu antybakteryjnego i wiedzieć, jak myć ręce.

Spis Treści

Pokonaj przeziębienie dzięki domowemu antybiotykowi

Naturalny antybiotyk, który możesz wykonać samodzielnie w domu, sprawi, że nie będziesz niepotrzebnie przyjmować medykamentów, gdy nie ma takiej potrzeby. Te babcine sposoby znane były już przed laty, ale wydaje się, że wraz z rozwojem technologii człowiek o nich zapomina, a przecież niejeden powie, że proste rozwiązania są zawsze najlepsze.

dynia, czosnek, cebula i imbir na drewnianym stole
fot. pixabay

Domowy antybiotyk krok po kroku

Składniki:

  • 700 ml organicznego octu jabłkowego
  • 2 papryczki chili
  • 2 łyżki startego chrzanu
  • 1/4 szklanki startego imbiru
  • 2 łyżki kurkumy
  • 1/4 drobno posiekanej cebuli
  • 1/4 drobno posiekanego czosnku

Przygotowanie:

Wszystkie składniki poza octem umieść w jednym naczyniu. Dokładnie wszystko wymieszaj. Przełóż miksturę do szklanego słoika, najlepiej takiego z nakrętką. To, co przełożysz do niego, zalej octem. Zakręć słoik i zacznij nim potrząsać do momentu aż wszystko się ze sobą dokładnie wymiesza. Słoik z gotową mieszanką najlepiej przetrzymuj w ciemnym i suchym miejscu. Ważne jest to, abyś codziennie przez dwa następnego tygodnie wstrząsał słoikiem. Po tym czasie odsącz sok. Voila! Domowy antybiotyk jest gotowy do użycia.

Na sam początek najlepiej zacząć od 1 łyżeczki dziennie. Sukcesywnie zwiększaj dawkę do momentu aż sok zmieści się w kieliszku. Jeśli nie działasz prewencyjnie, a jesteś już przeziębiony, możesz przez czas choroby spożywać 5 łyżeczek dziennie.

Przygotuj się na to, że mikstura będzie mieć ostry smak. Po nim najlepiej zjeść coś kwaśnego – może to być kawałek pomarańczy lub cytryny. Nie rozcieńczaj soku z wodą, ponieważ może on nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

przyprawy położone na łyżeczkach
fot. pixabay

Jak działa ta domowa mikstura?

Przede wszystkim należy podkreślić, że naturalne metody na przeziębienie były znane naszym przodkom od setek lat. My nieco o nich zapomnieliśmy, ale dzięki modzie na naturalne jedzenie wracamy do korzeni. Domowy antybiotyk, który zrobisz według naszego przepisu, działa przede wszystkim antybakteryjne, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. Nie sposób wyobrazić sobie lepszego zestawienia, w którym obok siebie wystąpi czosnek, imbir i kurkuma. Od lat wiadomo, że te trzy składniki potrafią zdziałać cuda nie tylko w kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here