Dźwigniowy ekspres

Ekspres dźwigniowy jest alternatywą wariantu kolbowego, który perfekcyjnie się sprawdza. Nowoczesne modele łączą starą i tradycyjną sztukę parzenia kawy z nowoczesnym sposobem jej serwowania – pozwalają bariście na uzyskanie autorskiego napoju, który jest rezultatem jego osobistych doświadczeń. Czym jeszcze wyróżniają się dźwigniowe ekspresy do kawy?

Zachwycają pięknym designem retro i są przeznaczone dla osób, które inspiruje rytualny sposób parzenia kawy. To nie tylko wyposażenie profesjonalnych kawiarni, ponieważ maszyny coraz częściej stanowią dopełnienie domowych wnętrz. Warto sprawdzić ich stylowy wygląd, który doskonale się wpisuje w wiele kuchennych aranżacji. Wybierz ulubiony model w sprawdzonym sklepie internetowym, np. https://inspiracje-kawowe.pl/pol_m_Ekspresy_PRZEZNACZENIE-_DZWIGNIOWE-264.html, i delektuj się niezwykle aromatyczną kawą każdego dnia.

Ekspres dźwigniowy – kawiarka do kreowania kawy z duszą

Dzięki maszynie Twoje espresso uzyska skondensowaną, gęstą konsystencję, z charakterystyczną pianką na powierzchni – cremą. Ekspres dźwigniowy gwarantuje poprawne przygotowane kawy z dobrych, świeżych ziaren, gdzie prawdziwy koneser odnajdzie w naparze zarówno nuty owoców tropikalnych, marcepanu, czekolady, jak i orzechów. Oprócz wszystkich wymienionych cech kawa z dźwigniowego ekspresu ma jeszcze coś, czego nie zagwarantuje mu żadne inne urządzenie elektroniczne – duszę, w postaci nieprzeciętnie dopracowanego smaku.

Czym jest ekspres dźwigniowy do kawy?

To niewielka, klasyczna maszyna, dzięki której uzyskasz prawdziwą, włoską kawę. Zasada działania ekspresu dźwigniowego polega na tym, że podczas obniżania dźwigni podnosi się tłok, do którego umocowana jest sprężyna. W ten sposób dochodzi do napełnienia cylindra wodą z bojlera. Podczas puszczania dźwigni sprężyna naciska na tłok, który z kolei napiera na wodę, a ta wydostaje się przez sitko do kawy. W czasie ręcznej ekstrakcji nie należy puszczać dźwigni, gdyż może ona gwałtownie odskoczyć, nie powinno się również za szybko wyjmować kolby z wylewką, ponieważ można poparzyć się wypływającym wrzątkiem. Ekspres dźwigniowy przygotowuje kawę o wyjątkowym smaku, ale powinien być obsługiwany umiejętnie i bezpiecznie.

Jakie są zalety ekspresu dźwigniowego?

Stosując tę samą kawę, możesz uzyskać różne smaki – wszystko zależy od umiejętności baristy, ponieważ do przyrządzenia kawy używa on swoich mięśni, naciskając na kolbę. Kawa pochodząca z ekspresu dźwigniowego ma mocny aromat, espresso wyróżnia się nie tylko pożądaną pianką crema, ale także odpowiednią konsystencją i gęstością. Cały proces przyrządzania napoju jest bezgłośny, słychać tylko wlewający się strumień naparu do filiżanki. Dlaczego taka kawa jest wyjątkowa? To autorski napar – od początku tworzony i kreowany, w przeciwieństwie parzonego napoju uzyskanego z automatycznego ekspresu.

Taka kawa stanowi doskonałą bazę do przyrządzania różnych napojów, łączonych z mlekiem lub innymi dodatkami. Poza tym zachwycający jest design takiego urządzenia, który jest inspirowany tradycyjnym nurtem retro. Idealnie się dopasuje do wielu aranżacji w kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here