Kto organizuje baby shower?
Fot. Pexels

Kto organizuje baby shower? Ten temat może wzbudzać spore kontrowersje. Dla niektórych oczywiste jest, że takie spotkanie organizowane jest przez przyszłą mamę. Inni z kolei będą uważać, że musi być to niespodzianka dla niej i nie powinna nic wiedzieć do ostatniej chwili.

Spis Treści

Baby shower – co to jest

Zacznijmy od tego, że baby shower jest przyjęciem, w czasie którego celebruje się rychłe narodziny maleństwa znajdującego się w brzuchu przyszłej mamy. Jest tort, są prezenty, są zaproszeni goście. Jest także uradowana mama, która już nie może się doczekać, gdy pozna maluszka. Czasem zdarzają się także gry, aby jeszcze bardziej podkręcić atmosferę radości.

W Stanach Zjednoczonych zdecydowanie bardziej popularna jest ta uroczystość. Jednak my nie jesteśmy w tyle! W naszym kraju także zyskuje oddane grono fanów. Coraz częściej w social mediach można spotkać zdjęć, na których widzimy grupę uśmiechniętych pań celebrujących macierzyństwo i narodziny.

kolorowe gadżety i tort z pieluch na stole
Fot. Pexels

W którym miesiącu robi się baby shower?

Kiedy robić baby shower, aby przyszła mama czuła się bezpiecznie? Według zaleceń lekarskich najlepiej decydować na tego typu spotkanie na początku 3. trymestru. Wówczas poród jest coraz bliżej, ale oddala się od nas myśl, że coś niepokojącego może wydarzyć się z maluchem i mamą. Najczęściej pani wybierają 7. lub 8. miesiąc ciąży, gdy jeszcze są na tyle silne, aby się bawić i spędzać czas z koleżankami.

Kto organizuje baby shower?

Przyjęcie z okazji narodzin dziecka najczęściej organizuje sama mama. Ona wie najlepiej, czego chciałaby na takim spotkaniu. Jest to idealna okazja do tego, aby skomponować menu w taki sposób, aby każdy z zaproszonych gości czuł się zaopiekowany. W takim wariancie organizowania przyjęcia więcej rzeczy jest pod kontrolą i mama może w wybrany dla siebie sposób przygotować menu i kartę napojów, wykluczając na przykład alkohol na baby shower.

Pojawia się tutaj także pytanie związane z tym, gdzie zorganizować baby shower? Najczęściej, jeśli chodzi o mamy, wybierane są mieszkania, gdzie kobiety czują się najpewniej. Zdania są podzielone, jeśli chodzi o to, kto miałby organizować takie spotkanie. Są osoby, które uważają, że to koleżanki powinny zorganizować przyjęcia niespodziankę przyszłej mamie. A zadaniem ciężarnej byłoby jedynie to, aby się niczym nie przejmować i jedynie cieszyć oko i podniebienie przepysznymi deserami, po których zostaną wręczone niesamowite prezenty.

niebieski napis boy na niebieskim stole
Fot. Pexels

Przykładowe prezenty na baby shower

Co kupić na baby shower? Najczęściej zaproszeni goście wybierają prezenty praktyczne, które w macierzyństwie przydają się najbardziej. Możecie złożyć się na prezent lub zdecydujecie się na samodzielne ofiarowanie podarunku. Jeśli dysponujecie większym budżetem, możecie skusić się na fotelik do samochodu, łóżeczko, laktator czy czujnik oddechu. Jeśli nie macie dużego budżetu, przyszła mama z całą pewnością ucieszy się z pieluszek i chusteczek wilgotnych. Dobrym pomysłem są także ubrania, z których dzieci wyrastają z tygodnia na tydzień. Niezależnie jednak od prezentów, mama będzie wdzięczna za spotkanie! W ciąży nie zawsze jest lekko, a dobre słowo i wsparcie są na wagę złota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here