Imię dla dziewczynki 2022
fot. Pexels

Imię dla dziewczynki 2022, czyli jakie są trendy w nadchodzącym roku? Dzielimy się z Wami propozycjami, które według prognoz mogą w najbliższych miesiącach stać się najbardziej popularnymi imionami. Czy faktycznie tak się stanie? Będziemy mogli to ocenić dopiero pod koniec roku, ale zanim to nastąpi, zapoznajcie się z imionami, które dla Was przygotowaliśmy.

Spis Treści

Czym kierować się przy wyborze imion?

Oczywiście nie kieruj się tylko i wyłącznie modą, bo wiadomo, że ona przemija. To, co jest na czasie dziś, za dziesięć lat może okazać się już archaicznym wymysłem, ale to także nie zmienia faktu, że wszystko zależy od Ciebie!

Są osoby, które wybierają imię po przodkach i to także jest całkowicie zrozumiałe, bo dziadkom na pewno jest miło, gdy mogą pochwalić się przed rodziną i przyjaciółmi, że ich wnuk lub wnuczka dumnie noszą takie same imiona jak oni.

Poza modą i tradycją wiele osób decyduje się także na imiona ściśle związane z religią. Kierują się świętymi, których losy poruszyły rodziców najbardziej. Po pierwsze taka droga wyboru imienia może jeszcze mocniej scementować wiarę, a po drugie sprawić, że w przyszłości dziecko będzie czuło się wyjątkowe, choć tak naprawdę to nigdy nie powinno zależeć od imienia, które się otrzymuje.

dziewczynka o blond włosach w jasnej sukience trzyma przed sobą kwiatki
fot. Pexels

Imię dla dziewczynki 2022. 30 propozycji

 1. Zuzanna
 2. Telimena
 3. Poliana
 4. Klarysa
 5. Zofia
 6. Sława
 7. Ofelia
 8. Hanna
 9. Jaromira
 10. Zoe
 11. Julia
 12. Marcjanna
 13. Loreta
 14. Melisa
 15. Wiktoriana
 16. Rozalia
 17. Roma
 18. Emiliana
 19. Walentyna
 20. Gaja
 21. Arleta
 22. Fryda
 23. Maja
 24. Laura
 25. Oliwia
 26. Alicja
 27. Lena
 28. Pola
 29. Zoja
 30. Adrianna

Jeśli już znasz propozycje dla dziewczynki, to jak myślisz, jakie imię dla chłopca 2022 będzie najbardziej popularne?

mała dziewczynka w żółtej sukience siedzi na kocu na trawie
fot. Pexels

Czy nadawać drugie imię?

To kwestia, o której na pewno rodzice rozmawiają na długo przed narodzinami maleństwa. Bardzo często drugie imię pojawia się w ramach zasad savoir-vivre i tradycji. Syn może otrzymać wówczas imię po dziadku lub ojcu, a córeczka po mamie lub babci. Wszystko jednak i tak finalnie zależy od tego, co rodzice o tym sądzą. Być może wolą postawić na jedno, wyjątkowe i pasujące do dziecka imię, które dumnie latorośl będzie nosiło przez całe życie.

Chrzciny i imię

W sieci coraz częściej można spotkać także takie teorie, że rodzice nazywają dziecko dopiero w czasie chrzcin. Na pewno mają na to swoje uzasadnienie, ale jak zwracać się do dziecka wcześniej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here