Jak czyścić zlewozmywak stalowy
fot. Pexels

Jak czyścić zlewozmywak stalowy, aby wyglądał jak najdłużej dobrze? Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad, dzięki którym szybko zauważysz różnicę. Nie musisz wykonywać szeregu skompilowanych czynności, a jedynie skupić się na regularnej pielęgnacji.

Spis Treści

Jaki materiał na zlew wybrać?

Wiele zależy od tego, jaki macie przeznaczony na tę okazję budżet. Jeśli nie chcesz wydać dużo pieniędzy, śmiało możesz kupić zlew ze stali nierdzewnej. Wybierając coś porządniejszego, wiele osób sięga po granit, który sprawdzi się na długie lata. Jest nieco cięższy w utrzymaniu, ale jest odporniejszy na wysokie temperatury i zarysowania. Niestety jest też znacznie droższy od zlewu stalowego.

zbliżenie na kobiece dłonie, które trzymają biały talerz nad kranem przy zlewie
fot. Pexels

Czym czyścić zlew ze stali nierdzewnej?

Cenimy sobie babcine sposoby, które i w tym przypadku sprawdzą się genialnie! Triki na sprzątanie z użyciem produktów, które większość z nas ma w domu, to idealny przepis na błysk i porządek nie tylko w kuchni.

  1. Najpierw zlew umyj za pomocą płynu do naczyń i miękkiej ściereczki. Spłucz pianę
  2. Ocet jabłkowy lub zwykły wylej na miękką gąbkę i rozprowadź dokładnie po całym zlewie. Wysyp na niego sodę oczyszczoną
  3. Po chwili znów za pomocą miękkiej ściereczki rozprowadź całość, wcierając mieszankę w zlew
  4. Po kilku minutach zmyj ciepłą wodą
  5. Na koniec wytrzyj do sucha, opcjonalnie możesz wypolerować za pomocą oleju rzepakowego
kobiece ręce myjące coś w stalowym zlewie wbudowanym w szary marmur
fot. Pexels

Jak czyścić zlewozmywak stalowy?

Zacznijmy od początku – staraj się nie zostawiać w komorze zlewu zaschniętych naczyń, które mogą prowadzić do powstawania zacieków. Najlepiej na noc umyć wszystko to, co zalega, a na koniec przepłukać wnętrze zlewu ciepłą wodą i wytrzeć do sucha.

W żadnym wypadku nie korzystaj z ostrych myjek lub szczotek ze sztywnym włosiem. Zamiast tego sięgnij po miękkie gąbki i ściereczki.

Jeśli Twój zlew nie jest ze stali nierdzewnej, niestety musisz mieć się na baczności. Przez brak regularnego czyszczenia i pielęgnacji możesz doprowadzić do sytuacji, że pojawi się rdza. Za wszystko odpowiedzialne jest niewłaściwe użytkowanie zlewu.

Bezpośredni wpływ na rdzę mają przedmioty metalowe, które umieszczasz w komorze na kilka godzin w towarzystwie wody. To idealne środowisko do tego, aby pojawiła się ciężka do usunięcia rdza.

Co robić, gdy się już pojawi? Z całą pewnością unikaj szorowania i korzystania z silnie żrących produktów. Najlepiej sprawdzą się proste rozwiązania.

Umyj zlew tak, jak robisz to zawsze za pomocą delikatnej ściereczki i płynu do naczyń. Miejsca pokryte rdzą potraktuj mieszanką kwasku cytrynowego i wody. Pozostaw na 15-30 minut po czym spłucz wodą i wytrzyj do sucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here