Kiedy podcinać końcówki włosów?
fot. Pexels

Kiedy podcinać końcówki włosów? Na pewno niejeden raz zadawałaś sobie takie pytanie, gdy byłaś na etapie zapuszczania włosów. Czy podcięcie samych końcówek sprawi, że włosy będą szybciej rosły? Dziś obalamy niektóre mity i stawiamy jasno sprawę. Dzięki nam dowiesz się, co jest najlepsze dla Twoich włosów.

Spis Treści

Dlaczego warto podcinać końcówki?

Niektórzy ludzie uważają, że jeśli chce się zapuścić włosy, to nie ma mowy o podcinaniu. Błąd! Nie chodzi o to, aby Twoje włosy mocno skrócić, ale o to, aby o nie zadbać. Do pielęgnacji włosów wlicza się także regularne podcinanie. Nie wiedziałyście o tym, prawda? Nie tylko botoks na włosy czy laminowanie włosów w domu potrafią zdziałać cuda.

uśmiechnięta kobieta z kręconymi włosami siedzi u fryzjera
fot. Pexels

Kiedy podcinać końcówki włosów?

Przede wszystkim musisz samodzielnie ocenić kondycję swoich włosów i to, jakim zabiegom je poddajesz. Jeśli codziennie suszysz włosy, prostujesz, używasz pianki do włosów i lakieru, możesz być pewna, że końcówki będą bardziej przesuszone i mogą się rozdwajać. Ważne jest także to, jak myjesz głowę i jak rozczesujesz włosy. Te wszystkie czynniki wpływają na kondycję Twojej czupryny.

Biorąc pod uwagę wszystkie te elementy, fryzjerzy zalecają, aby odwiedzać salon co 3 miesiące. Mało tego, końcówki powinno się podcinać nawet wtedy, gdy chce się zapuścić włosy. Są jednak pewne wyjątki od tej reguły. Jeśli masz grube włosy, zaleca się, aby podcinać je co miesiąc. Właścicielki delikatnych włosów mogą ten zabieg powtarzać co 2-3 miesiące. Nie zapominaj także o odpowiednim szamponie, odżywce i masce raz w tygodniu. Wszystkie kosmetyki powinny być dobrane do skóry głowy i kondycji włosa.

kobieta podcina włosy drugiej kobiecie
fot. Pexels

Podcinanie końcówek w domu

Oczywiście nikt nie zrobi tego lepiej od profesjonalisty, ale niektórzy decydują się na to, aby podciąć końcówki samodzielnie w domu. Niezbędne jednak do tego są ostre i precyzyjne nożyczki, a także sprawna ręka i lusterko. Jednak my i tak zalecamy udanie się do salonu fryzjerskiego, gdzie otrzymasz profesjonalną pomoc i wsparcie.

Jeśli już wiesz, jak pozbyć się rozdwojonych końcówek, zabierz się do dzieła i wznieś swoją pielęgnację włosów na wyżyny. Niezależnie od tego, czy lubisz naturalny look czy krótkie fryzury, tę formę dbania o siebie powinna wdrożyć każda kobieta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here