zmarszczki palacza
Fot. Pexels

Zmarszczki palacza niestety mogą pojawić się już w młodym wieku, co potrafi dodać lat i sprawić, że twarz wygląda na zmartwioną. Co jest odpowiedzialne za pojawienie się pionowych zmarszczek nad ustami? Jak z nimi skutecznie walczyć?

Spis Treści

Gdzie pojawiają się zmarszczki palacza?

Wspomniane zmarszczki pojawiają się pionowo nad górną wargą i często nazywane są także kodem kreskowym (przez kształt). Najczęściej mają je osoby palące papierosy, które w specyficzny sposób układają usta, tworząc tzw. dzióbek. Nerwowe zaciskanie ust także nie pomaga w niwelowaniu tego problemu, a jeśli wiesz, że w Twoim życiu jest obecnie wiele napięć, dowiedz się u specjalisty, jak radzić sobie ze stresem.

Od czego powstają zmarszczki wokół ust?

Jak już wspomnieliśmy, najczęściej zmarszczki palacza pojawiają się u osób, które nadmiernie sięgają po papierosy, co prowadzi do tego, że układają usta w specyficzny sposób, marszcząc skórę nad górną wargą. Jednak są jeszcze inne czynniki, które mogą wpływać na pojawienie się tej zmarszczki:

  • picie napojów przez słomkę
  • zbyt ekspresywne mówienie i naciąganie ust
  • żucie gumy
  • starzenie się i utrata włókien kolagenowych
  • brak nawilżania skóry
  • czynniki genetyczne
śmiejąca się starsza para trzyma na kolanach małe dzieci
Fot. Pexels

Zmarszczki palacza – jak się ich pozbyć?

Wprawdzie „kod kreskowy” czy lwia zmarszczka pojawiają się z wiekiem, ale należy nie zapominać o pielęgnacji twarzy już na wczesnym etapie życia. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim zacząć korzystać z kremów już po 20. roku życia. Spróbuj skorzystać z masażu na poprawę owalu twarzy, który wykonasz samodzielnie w domu! To bezsprzecznie sprawdzony trik, dzięki któremu nie tylko spłycisz zmarszczki, ale dowiesz się, jak pozbyć się drugiego podbródka. Właśnie w ten sposób!

Co jeszcze warto wdrożyć? Sposób, z którego korzystały kobiety wiele lat temu, a został zapomniany – zupełnie niepotrzebnie. Ten cudowny sposób to masaż twarzy kostkami lodu i kamieniem gua sha. Oba triki sprawią, że buzia będzie jędrniejsza, bardziej napięta, a zmarszczki widocznie się spłycą.

uśmiechnięta starsza kobieta w okularach stoi przy drzewie
Fot. Pexels

Jak zlikwidować zmarszczki palacza domowymi sposobami?

Skorzystaj z masaży, o których wspomnieliśmy wcześniej, ale nie zapominaj także o podstawach pielęgnacji, które potrafią zdziałać cuda. Intensywnie nawilżaj nie tylko usta, ale także skórę wokół nich – do tego sprawdzi się maść z witaminą A. Możesz także wykonywać proste ćwiczenia, które nie są wymagające i możesz je robić w czasie oglądania filmu czy gotowania! Jak widzisz, sposobów jest spore, dlatego dopiero w ostateczności kieruj się do gabinetów medycyny estetycznej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here