ceramika

O ile latem jesteśmy chętni realizowania różnego rodzaju aktywności fizycznych, o tyle jesienna i zimowa aura nie sprzyja naszej kreatywności w tym zakresie. Większość Polaków potwierdza, że czas wolny spędza przed telewizorem albo ekranem komputera. Już teraz warto zastanowić się, co zrobimy z nim, kiedy prędzej czy później wkradnie się nuda. Doskonałym pomysłem jest udział w kreatywnych warsztatach. Wybierz te, które zaciekawią Cię najbardziej, być może okażą się życiową pasją. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na pożyteczne spędzanie czasu.

Spis Treści

Warsztaty z ceramiki

Możesz własnoręcznie stworzyć naczynia, które zagoszczą w Twojej kuchni. Udział w takich warsztatach pozwoli Ci poznać cały proces ceramiczny. Zdobędziesz wiedzę, ale i umiejętności praktyczne. Co więcej, okazuje się, że lepienie naczyń z gliny jest doskonałą formą relaksacji. Na warsztaty możesz wybrać się sama, z przyjaciółką albo ukochanym. Z reguły wystarczą dwa spotkania w pracowni ceramicznej, aby stworzyć własne dzieło.

Produkcja naturalnych kosmetyków

Starasz się kupować ekologiczne kosmetyki z naturalnym składem? Teraz możesz stworzyć je samodzielnie, dobierając oleje, wyciągi roślinne albo produkty spożywcze o doskonałych właściwościach pielęgnacyjnych. Zrób swój krem, odżywcze serum albo maseczkę i czas wolny poświęć na zadbanie o kondycję swojej skóry. Pójdzie Ci na pewno o wiele lepiej, jeśli zapiszesz się na specjalne warsztaty. W pracowni kosmetycznej otrzymasz wszystkie niezbędne akcesoria, a przede wszystkim zdobędziesz wiedzę od profesjonalnych kosmetologów i dermatologów. Pamiętaj tylko, że większość tego rodzaju lekcji przewidziana jest dla osób od 16. roku życia.

Renowacja mebli z duszą

Uwielbiasz styl retro, a na strychu babci znalazłaś stare krzesło w całkiem dobrym stanie? Możesz je samodzielnie odnowić, nadając mu „drugie życie”. Na warsztatach z renowacji mebli poznasz najlepsze metody renowacji elementów wyposażenia wnętrz z naturalnego drewna. Dowiedz się, jak je czyścić, zabezpieczać, zniwelować uszkodzenia albo ozdabiać. Fachowcy pomogą Ci dobrać właściwe preparaty, nauczysz się też tradycyjnej sztuki rękodzieła w tym zakresie. Dwa dni wystarczą, aby zapomniane krzesło odzyskało dawny blask i zaczęło stanowić główny dekor w Twoim salonie.

Przygotuj się na święta

Jesień jest doskonałym momentem, aby bez pośpiechu przygotować własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe. Tego rodzaju warsztaty organizuje między innymi Feblik i możesz się na nie wybrać razem ze swoją pociechą. Zrobicie bombki ze szkła oraz szklane dekoracje różnego rodzaju według własnego projektu. Później ozdobicie je specjalnymi farbkami. Co ciekawe, samodzielnie wykonane ozdoby choinkowe mogą dekorować nie tylko Twoje świąteczne drzewko, to również doskonały pomysł na prezent dla najbliższych.

To tylko niektóre z licznych pomysłów na zabicie nudy zimową porą. Możesz zapisać się na kurs tańca, kółko teatralne albo wybierać się na weekendowe wycieczki po Polsce. Najważniejsze, aby nie tracić czasu, a te wolne chwile przeznaczyć na kreatywny rozwój, zdobywanie wiedzy czy nowych doświadczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here