Jak szybko poprawić swój język angielski

Bariera językowa dotyka niejednego z nas. Być może należysz właśnie do tej grupy osób, które uczyły się angielskiego, ale wciąż nie mogą poradzić sobie w sytuacjach, w których muszą go używać. W takich sytuacjach na pewno czujesz się niekomfortowo i wolisz milczeć, choć rozumiesz, co mówią inni. To właśnie bariera językowa, którą pora przełamać.

Z czego wynika bariera językowa?

Bariera językowa może być efektem wielu różnych doświadczeń, zazwyczaj jednak wiąże się z przekonaniem, iż nie możemy popełniać błędu. Dotyka najczęściej osób, które chciałyby być perfekcyjne we wszystkim, co robią, a jednocześnie zdają sobie sprawę, że nie znają języka aż tak dobrze, by ustrzec się pomyłek. W efekcie dochodzi u nich do swoistej blokady, która uniemożliwia porozumiewanie się w języku innym, niż ojczysty.

Przełamanie bariery językowej jest możliwe

Bariera językowa wiąże się zazwyczaj z nieprzyjemnymi doświadczeniami, takimi jak poczucie wstydu i niższości. Nie oznacza to jednak, że nie można z nią walczyć i wygrać. Wręcz przeciwnie – wszystko jest możliwe, jeśli zostanie zastosowana odpowiednia metoda nauczania.

Metoda Callana

Nowoczesna placówka English Best Way to sprawdzone rozwiązanie, które pomoże w przełamaniu bariery językowej. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu skutecznej metody Callana. Polega na wykorzystaniu systemu ciekawych i licznych powtórzeń, które pomagają w utrwaleniu materiału. Jednocześnie lekcje od samego początku prowadzone są przez lektorów mówiących wyłącznie po angielsku, co pomaga w oswojenie się z językiem.

Niezwykle ważna cecha metody Callana to częste zmiany nauczycieli, które sprawiają, że każda lekcja jest interesująca i niestandardowa. Dzięki wykorzystaniu różnych materiałów pomocniczych i aktywizujących ćwiczeń, każdy z wykładowców zachęca wszystkich swoich uczniów do uczestnictwa w zajęciach.

Metoda „ping-pongowa”

W szkole English Best Way istotne jest szybkie prowadzenie lekcji przez nauczycieli. Każdy z nich prowadzi ze swoimi uczniami kontrolowaną konwersację, która przebiega w szybki sposób. Przypomina rozgrywkę ping-pong, w której nie ma czasu na zastanawianie się, jak trzymać paletkę – po prostu należy odbić piłeczkę. W lekcji angielskiego jest podobnie: należy odpowiedzieć jak najszybciej, bez zastanawiania się nad ewentualnymi błędami. W efekcie bariera językowa zostaje z czasem przełamana, a uczeń oswaja się ze swoim prawem do błędów. Przekłada się to na jego większą pewność siebie i umiejętność radzenia sobie w sytuacjach, w których angielski będzie mu potrzebny. Dodatkowym atutem jest szybkie przyswajanie wiedzy za sprawą różnorodnych bodźców, stosowanych przez nauczycieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here