Czy wybaczyć zdradę
fot. pixabay

Czy wybaczyć zdradę? Jak podejść do tematu niewierności w związku? Czy dać drugiej osobie szansę, czy pójść dalej przez życie w pojedynkę? Ciężko znaleźć odpowiedź, która byłaby na tyle uniwersalna, że pasowałaby do każdej sytuacji. Dlatego tak ważne jest, aby do każdego problemu podejść indywidualnie i nie sugerować się historiami innych par. Sposób na idealny związek istnieje, ale wymaga pracy, zaufania i poświęcenia. Jeśli któryś z tych elementów zostanie zerwany, ciężko wrócić do normalności.

Spis Treści

Zdrada w związku

Jeśli dowiesz się, że Twój partner nie był Ci wierny lub oszukał Cię w taki sposób, który dla Ciebie jest zdradą, musisz zebrać myśli i poukładać sobie wszystko w głowie. Na pewno nie kieruj się emocjami, ponieważ one nigdy nie są dobrym doradcą. Aby móc podjąć właściwą decyzję, co do Waszego związku, musisz pozwolić sobie na to, aby ochłonąć. „Czas leczy rany” i mimo że brzmi to banalnie, przy tej okazji to jest najlepsza droga do tego, aby osiągnąć spokój.

Kiedy ktoś zdradza?

Na pewno nie pozwól sobie wmówić, że ktoś Cię zdradził, ponieważ czegoś mu brakowało. Dlaczego? Każda osoba, która jest w związku i podchodzi do niego w sposób poważny, zanim zrobi coś złego, najpierw będzie próbowała porozmawiać. Jeśli rozmowa nie przyniesie skutku czy w dalszej perspektywie np. rozmowy z terapeutą, trzeba będzie podziękować sobie za wspólny czas i się rozejść. Jednak nigdy odwrotnie! Nie zdradzaj kogoś, jeśli wiesz, że sam nie chciałbyś zostać zdradzony. Przyjęło się także, że zdrada pojawia się w relacji, gdy dochodzi do kryzysu wieku średniego. To także nie jest prawdą, bo gdyby tak było, to każda małżeństwo przechodziłoby podobny kryzys i nie doczekałoby rocznic ślubu.

zapłakana kobieta z zamkniętymi oczami i rozmazanym makijażem na czarno-białym zdjęciu
fot. pixabay

Czy wybaczyć zdradę?

Jeśli do niej dojdzie, a mimo wszystko ciągle się kochacie, powinniście dać sobie szansę. Jednak żeby przyniosło to oczekiwany efekt, starać muszą się dwie strony. To nie jest tak, że teraz na każdym kroku osoba, która zdradziła, będzie robić wszystko, co oszukana osoba będzie chciała. NIE! Jeśli chcecie dalej być ze sobą po zdradzie, musicie zacząć od nowej, czystej kartki papieru. Nie wypominajcie sobie zdrad, nie porównujcie do nikogo, nie upokarzajcie. Oddzielcie się grubą kreską od sytuacji, o której chcecie zapomnieć.

Jak dbać o relację?

Przede wszystkim nie zapominać, że ważne jest dbanie o siebie. Pierwsza randka się już nie powtórzy, ale zawsze możecie mieć randkę w domu, która skończy się aromatyczną kąpielą w wannie. Zabiegajcie o siebie nie tylko od święta, ale także na co dzień. To jest szalenie ważne, aby płomień, który był na początku, tlił się przez cały czas.

dziewczyna w rozpuszczonych włosach na łące stoi bokiem na tle zachodzącego słońca
fot. pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here