Jak urządzić salon w stylu boho
fot. pexels

Jak urządzić salon w stylu boho, aby być w zgodzie z trendem i ze swoim gustem? Na co warto postawić? Obawiasz się, że mały metraż może przeszkodzić Ci w realizacji swoich marzeń o salonie boho? Nie obawiaj się zmian, ponieważ wystarczy tylko kilka prostych kroków, dzięki którym odmienisz pokój i nadasz mu niepowtarzalnego charakteru, na którym tak bardzo Ci zależy. Kto wie, może urządzanie wnętrz stanie się Twoim hobby i będziesz doradzać innym, jakie dodatki w stylu boho pasują do ich mieszkania lub domu?

Spis Treści

Z czym się kojarzy styl boho?

Wiele się o nim mówi, ale czy wiesz, co oznacza? Najprościej ujmując, chodzi o eklektyzm i łączenie różnych materiałów, faktur, kolorów i mebli, które pozornie do siebie nie pasują, ale razem stworzą klimat. Styl boho to nie tylko różnorodność, ale także nawiązanie do roślinności, naturalnych dodatków (drewno, plecione kosze), ale także wiele etno dodatków wykonanych własnoręcznie. To właśnie w takich wnętrzach znajdują się świeczki DIY, ręcznie malowane kubki czy odrestaurowane meble.

blond dzieci bawią się na kolorowym dywanie na środku mieszkania a za nimi są kwiaty
fot. pexels

Jak urządzić salon w stylu boho?

Gdy wchodzi się do takiego pokoju, powinno się poczuć ulgę, harmonię ze światem i spokój. Takie wnętrza bardzo często należą do ludzi uduchowionych, dla których liczy się kontakt z naturą, ze zwierzętami i którym nie jest obcy los naszej planety. Aranżując takie wnętrze, nie musisz od razu zmieniać dosłownie wszystkiego. Zacznij od drobnych elementów, dekoracji, dodatków, ponieważ one tak naprawdę tworzą ten klimat, na którym Ci najbardziej zależy.

  • Duże kwiaty doniczkowe – nie skłamiemy, jeśli powiemy, że to serce takiego salonu. Kwiatów musi być dużo i muszą być duże. Gdy goście do Ciebie wejdą, mają się poczuć tak, jakby przenieśli się w jednej sekundzie do magicznego buszu
  • Kolorowe poduszki dekoracyjne – generalnie wszelkiego rodzaju wzorzyste materiały sprawdzą się idealnie w takiej przestrzeni. Poduszek powinno być dużo i każda najlepiej, jeśli byłaby w innym kolorze lub wzorze. Do tego dywany, chodniki, narzuty i zasłony
  • Meble z duszą – najlepiej w takich wnętrzach prezentują się takie meble, które „swoje już przeszły”. Możesz nadać im swój charakter, malując je lub postarzając. Rzadko kiedy w salonie będą meble z najnowszego katalogu popularnego sklepu meblowego
  • Naturalne dodatki – rattan, glina lub kamień będą idealnie korespondować ze wzorzystymi materiałami i przy akompaniamencie blasku świec. Czy Wy też czujecie już ten klimat?

Gdzie kupować rzeczy, które pasują do stylu boho?

Musisz pamiętać o jednej, bardzo ważnej zasadzie, która zresztą dotyczy nie tylko stylu boho, ale każdego innego. Nie musisz wydawać na dekoracje dużo pieniędzy. Wiele rzeczy wykonasz sam. Ponadto zachęcamy do tego, aby regularnie odwiedzać lumpeksy lub komisy meblowe. Często także ludzie oddają zupełnie za darmo np. meble, dywany lub kwiaty, gdy remontują mieszkanie. Niech przeglądanie ogłoszeń z tej kategorii wejdzie Ci w nawyk, a może dzięki temu uda Ci się odmienić salon za grosze?

szara kanapa i mały stolik na środku mieszkania
fot. pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here