świeczka DIY
fot. Piqsels, Pxhere

Na pewno znasz to uczucie, gdy nie wiesz, co dać komuś w prezencie, ale bardzo chciałbyś, aby było to coś wyjątkowego. Choć z pozoru brzmi to jak misja niemożliwa do wykonania, możesz być spokojny. Są bowiem sposoby na to, aby sprawić komuś ogromną przyjemność i przy okazji wykazać się manualnie. Kto nie chciałby upominku, który wykona dla niego bliska osoba? Świeczka DIY to klucz do sukcesu!

Spis Treści

Najprostsze rozwiązania są najlepsze!

Prezenty DIY na Gwiazdkę to sposób na to, aby obejść w finezyjny sposób utarte schematy i zrobić coś nieszablonowego. Być może zainspirujesz swoją rodzinę do tego, aby za rok wszyscy odważyli się zrobić coś własnoręcznie? Kto wie, może będziesz prowodyrem, o którym będą mówić kolejne pokolenia? Jednak zanim to nastąpi, musisz skupić się na tym, jak wykonać taki gadżet. Nie zapomnij także o świątecznej kartce DIY, którą także w prosty sposób wykonasz w domowym zaciszu.

Świeczka DIY, którą oczarujesz nawet tych najbardziej wybrednych

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że jest to coś łatwego do wykonania, a ponadto należy do grupy tanich prezentów gwiazdkowych.

świąteczna dekoracja stołu
fot. Flickr

Jak się do tego zabrać? Co będzie potrzebne?

Musisz uzbroić się nie tylko w odrobinę cierpliwości, ale także w odpowiednie materiały, dzięki którym zrobisz niezapomnianą dekorację. Do stworzenia klimatycznej świeczki DIY potrzebujesz starych świec, knotów (możesz je kupić w sieci), pojemników, opcjonalnie olejków eterycznych lub goździków.

  • Zbierz stare świece (najlepiej w tym samym kolorze), umieść je w garnku i rozpuść w kąpieli wodnej na wolnym ogniu. Muszą się całkowicie rozpuścić!
  • Przygotuj sobie naczynia. Wybierz takie, które wiesz, że spodobają się osobie, której sprezentujesz świeczki DIY i przede wszystkim będą odporne na wysoką temperaturę!
  • Czas na knot! Zrobisz go ze sznurka. Pamiętaj, aby przymocować go do dna pojemnika przed wlaniem wosku. Możesz go przykleić np. plasteliną lub nalać odrobinę wosku i w tym samym czasie wkładać knot. Trzymaj go sztywno i dolewaj rozpuszczoną wcześniej ciecz
  • Trzymaj knot na miejscu, ale nie ciągnij go! Co zrobić, żeby końcówka nie zanurzyła się w wosku? Zabezpiecz go, umieszczając go między dwoma pałeczkami opartymi na pojemniku. Wosk stwardnieje, a dzięki tej konstrukcji sznurek się nie przesunie!
  • Poczekaj aż wosk wyschnie. Sprawdź, jak pali się świeczka. Jeśli będzie się dymić, przytnij sznureczek
  • Nie zapomnij o dodatkach, które mogą jeszcze bardziej spersonalizować prezent. Do wosku wlej kilka kropel olejku eterycznego. Możesz także wrzucić do pojemnika na dno ziarenka kawy lub goździki. Ciekawym rozwiązaniem jest także dodanie płatków róż
  • Szczytem fantazji jest włożenie do środka pierścionka zaręczynowego, który wybranka serca po jakimś czasie znajdzie. Czyż to nie jest oryginalny sposób na oświadczyny?
  • Możesz także dodać do niej krótkie życzenia bożenarodzeniowe napisane odręcznie na pięknej karcie
paląca się świeczka DIY
fot. Pixabay

Jak sam zauważyłeś, świeczka DIY może być idealnym prezentem nie tylko na święta

Jeśli już ją wykonasz (może skusisz się na produkcję na szerszą skalę?!), odpowiednio ją zapakuj. Tradycja wręczania prezentów ma także związek ze świątecznym papierem do pakowania. Jakby na to nie patrzeć, tylko w grudniu możemy sobie pozwolić na feerię barw i szaleństwo zimowych wzorów. Myślisz, że zrobiłeś za dużo świeczek? Nic się nie bój! One na pewno trafią w odpowiednie ręce. Może to być idealny prezent dla mamy na święta, dla przyszłej teściowej, koleżanki lub sąsiada, który pomógł nam wnieść meble w czasie remontu. A może kilka zostawisz dla siebie – dzięki temu będziesz wiedział, jak udekorować stół na święta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here