Jak usunąć gumę do żucia z włosów
fot. Pexels

Jak usunąć gumę do żucia z włosów? Zastanawiałeś się kiedyś, jak wyjść z takiej opresji? Jeśli przydarzył Ci się taki mały wypadek i guma wlepiła Ci się we włosy, nie musisz od razu się bać i biec po nożyczki. Są o wiele lepsze i mniej inwazyjne sposoby na to, aby się jej pozbyć. Wiele z nich to proste domowe triki. W końcu babcine sposoby są najlepsze.

Spis Treści

Czym pozbyć się gumy z włosów?

Guma przyklejona do włosów bywa częstym problemem rodzica, ale nie tylko. Podobnie jest z plasteliną, która potrafi pojawić się wszędzie i nadzwyczaj niespodziewanie w dodatku w miejscach, które nawet Ci się nie śniły. Wtedy zrozpaczony zastanawiasz się, jak usunąć plastelinę z ubrań i dywanów lub innych bardziej dziwnych lokalizacji.

Na szczęście i na gumę i na drugi problem są domowe triki, które świetnie się sprawdzają! Wystarczy je znać, aby szybko poradzić sobie ze wszystkim. Co może okazać się pomocne w usunięciu gumy we włosach? Sprawdzi się zarówno olej rycynowy, jak i olej kokosowy, ale i coca-cola. Nie zapominaj też, że po takich przygodach bardzo istotna jest właściwa pielęgnacja włosów.

zbliżenie na twarz rudowłosej dziewczyny z zieloną gumą do żucia
fot. Pexels

Jak usunąć gumę do żucia z włosów?

Istnieje kilka domowych sposobów na to, aby usunąć gumę do żucia z włosów. Choć mogłoby się wydawać to niemożliwe, są naprawdę mało inwazyjne i nie musisz obawiać się o swoje pasma. Jak zatem to zrobić?

  • tłuszcz – użyj jakiegokolwiek oleju. Może być nawet ten jadalny. Nanieś go na włosy i pozostaw na około pół godziny. Po tym czasie przeczesuj włosy gęstym grzebieniem. Niestety, jeden taki zabieg może nie wystarczyć, ale po czasie z pewnością uda Ci się osiągnąć zadowalający efekt. Wszystko dlatego, że tłuszcz sprawia, że guma przestaje się lepić
  • coca-cola – choć brzmi to dziwnie, zapamiętaj, że działa. Wlej napój do szklanki i zamocz w nim włosy z przyklejoną gumą. Trzymaj przez kwadrans, następnie podobnie jak w przypadku tłuszczu, próbuj je rozczesywać za pomocą gęstego grzebienia. Właśnie w tym przypadku musisz zadbać o właściwą pielęgnację włosów. Dlatego po wszystkim dokładnie je umyj i nanieś na nie odżywkę
  • męskie dłonie, które rozwijają gumę do żucia
    fot. Pexels

    Jak usunąć gumę z ubrań i dywanów?

    Gumę z dywanu bez trudu usuniesz z pomocą kostek lodu. Wystarczy, że położysz na niej lód i pozostawisz na jakiś czas (minimum 10 minut). Pamiętaj, aby wcześniej włożyć go do woreczka, bo w przeciwnym razie, pozostanie na dywanie mokra plama. Lód sprawia, że guma stanie się twarda i z łatwością będzie się kruszyć. Po wszystkim bez trudu zeskrobiesz ją nożem. Jeśli cokolwiek pozostanie, zamocz ściereczkę w spirytusie i trzyj do skutku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here