Jak zapakować prezent
fot. Pxfuel

Urodziny, imieniny, rocznice, śluby, święta… Nie sposób nawet wymienić wszystkich okazji, do których niezbędna jest wiedza dotycząca tego, jak zapakować prezent. Wszelkie zasady savoir-vivre mówią jasno o tym, aby pokusić się o coś bardziej wyszukanego niż duża torebka ozdobna, do której wszystko się zmieści.

Spis Treści

Przede wszystkim chodzi o efekt WOW!

Nikt nie mówi, że musisz wydawać krocie na drogi świąteczny papier do pakowania, bo tak naprawdę liczy się sam pomysł. Nie daj wprowadzić się w sidła zwyczajności i zrób coś szalonego. Niech poniesie Cię wyobraźnia, a sam szybko zorientujesz się, że było warto. Gdy po wigilijnej kolacji, Twoi bliscy zaczną rozpakowywać podarunki od Ciebie, docenią Twój kunszt!

prezenty obok choinki
fot. Piqsels

Jak zapakować prezent – wiedza podstawowa

Najważniejsze jest to, aby przed kupnem papieru, mieć w domu wszystkie prezenty. Na niektóre będzie potrzeba więcej materiału, a innym wystarczy go naprawdę niedużo. Główną zasadą pakowania jest to, aby było estetycznie i ładnie. Staraj się także dobrać odpowiednio papier, aby wpasować się w gust odbiorcy. Nie rób tego błędu, którego dopuszcza się sporo osób – nie kupuj hurtowo tego samego wzoru papieru! Nie łudź się także, że jeśli będziesz kupować prezenty pod choinkę na ostatnią chwilę, to znajdziesz swój wymarzony papier do dekoracji. Możesz zapomnieć o tym, aby w Wigilię było w czym przebierać.

Prezent o nieregularnych kształtach, czyli wyzwanie dla pakującego

Czy Wam też zdarzało się nie kupować prezentu o dziwnym kształcie w obawie przed tym, że nie będziecie umieli się nim odpowiednio zająć? Niech Wasze zmartwienia odejdą na bok. Czas się z nimi zmierzyć! Tutaj naprzeciw wychodzi nam elastyczna folia, która jest na tyle plastyczna, że można ją dowolnie ułożyć. Wybrany prezent połóż na wyciętym wcześniej kole z kartonu, który znajduje się na folii. Jej końce zbierz do góry w taki sposób, aby znajdowały się nad rzeczą. Na koniec zwiąż wszystko ozdobną tasiemką, sznurkiem lub kokardą. Gotowe!

Jak zapakować prezent o małych rozmiarach?

Jeśli dajesz komuś drobną biżuterią, pieniądze (tego według zasad savoir-vivre nie powinno się robić) lub inny drobiazg i nie chcesz, aby wyglądał „biednie”, możesz zawsze wykorzystać eleganckie pudełeczko. Włóż prezent do środka, a wolną przestrzeń wypełnij np. piórami, płatkami kwiatów lub czymś, co akurat masz w domu.

Z kolei jeśli nie chcesz dawać komuś pod choinkę samej koperty, spróbuj zrobić z tego zabawny spektakl. Spakuj pieniądze w taki sposób, aby odpakowywanie prezentu zajęło danej osobie spoooooro czasu. Emocje będą rosły, a zgromadzeni goście sami będą ciekawi tego, co znajduje się w środku. Możesz także wykorzystać do tego matrioszki – do najmniejszej włóż pieniądze.

bombki
fot. Pixabay

Nie sam prezent, a pamięć!

Pamiętajmy jednak o tym, że najważniejsze w obdarowywaniu drugiego człowieka jest to, aby na jego twarzy pojawił się uśmiech. Niekoniecznie wywoła go drogi prezent na święta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here