świąteczny papier do pakowania
fot. Pexels

Nie musisz decydować się na to, co wybrałeś w tamtym roku. Nie musisz także wybierać sprawdzonych dodatków. Świąteczny papier do pakowania powinien się wyróżniać i sprawiać, że obdarowana osoba uśmiechnie się na sam widok pakunku! Nie wiesz na co się zdecydować? Nie panikuj, rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Spis Treści

Świąteczny papier do pakowania – na co się zdecydować?

Tradycja wręczania prezentów w Polsce zadomowiła się na dobre. To okazja do tego, aby zrobić coś miłego. Chyba każdy skorzysta z takiej okazji, prawda? Wcale nie musisz inwestować w drogi prezent na święta, bo przecież nie o to w tym wszystkim chodzi! Liczy się sam gest i pamięć. Ku zaskoczeniu wielu, tanie prezenty świąteczne także mogą być strzałem w dziesiątkę.

Sposób na idealny prezent w zasięgu ręku

Niektórzy wręcz mówią, że bardziej od samego prezentu liczy się to, jak został zapakowany. Wymagania ludzi związane z tym tematem rosną, co widać chociażby w witrynach sklepów z materiałami do pakowania prezentów. Pani Kasia, która na co dzień obsługuje takie stoisko w Warszawie, zauważyła pewne tendencje.

Dla nas okres przedświąteczny wiąże się z istnym szaleństwem. Wiele osób nie daje sobie rady z tym, aby zapakować prezent według swoich oczekiwań. Z tego też powodu decydują się przyjść do takich punktów jak nasz. No i niestety zaczynają się tutaj schody… Świąteczny papier do pakowania nie występuje przecież w jednym kolorze (śmiech)! Niezliczone barwy, faktury i dodatki sprawiają, że niekiedy klienci spędzają kilkanaście minut przy jednym prezencie!

papiery do pakowania
fot. commons.wikimedia

Do odważnych świat należy?

Coś w tym jest, ponieważ z każdym rokiem pojawia się coraz więcej dodatków, a sam świąteczny papier do pakowania czasem nie wystarcza! Możesz dołączyć do niego żywe kwiaty, sztuczne rośliny, szyszki, kokardy, gwiazdy, cekiny, materiały i wiele innych rzeczy, które wyróżnią Twój prezent.

  • Styl i klasa. Najczęściej tak można opisać papier o jednolitym kolorze (czerwień, srebro lub granat)
  • Minimalizm i prostota.Ta kategoria przekona tych, którzy nie lubią szaleć. Brązowy klasyczny papier lub bibuła – to jest to!
  • Ho, ho, ho! Poczuj magię świąt. Oczywiście nie może zabraknąć wzorów związanych stricte z Gwiazdką. Mikołaje, sanie, renifery i choinki – podpowiadamy, że z takiego rozwiązania najbardziej mogą ucieszyć się najmłodsi. Zaopatrz się w dużą rolkę tego materiału, bo prezenty dla dzieci na Gwiazdkę bywają naprawdę duuuuże!
  • Metaliczny kolor. To już propozycja dla osób, które uwielbiają błyskotki w każdym wydaniu.
  • Folia celofanowa uchyla rąbka tajemnicy… Choć nie do końca jest to zwyczajny papier, wiele osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie. Dlaczego? Folia bardzo łatwo się układa i można nią zapakować prezenty o nieregularnych kształtach – np. kosz słodyczy, kwiatki doniczkowe albo świeczkę DIY
zapakowany prezent
fot. Pxfuel

Jaki świąteczny papier do pakowania Ty wybierzesz?

Nie zapomnij o tym, aby dostosować się do obdarowanej osoby. Warto pamiętać o zasadach savoir-vivre – w święta one także obowiązują! Jeśli wiesz, że ktoś lubi klimat świąt i czeka tylko na to, aby ubrać choinkę, śmiało możesz zdecydować się na klimatyczny papier w renifery i bałwanki 🌲 A Ty już wiesz, jak zapakować prezent, aby wyglądał dobrze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here