Jaki Internet wybrać do vlogowania i montażu filmów

Czasy, kiedy vlogowanie było jedynie rozrywką, już dawno minęły. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na karierę w sieci, tworząc autorskie kanały na YouTube o różnej tematyce. Vlogi cieszą się niezmienną popularnością. Aby jednak zainteresować widza, muszą być dobrze zmontowane i urozmaicone odpowiednio dobraną muzyką i innymi efektami. Do tego wszystkiego niezbędny jest dobry Internet domowy. Jaki sprawdzi się najlepiej do montażu i vlogowania? Przekonajmy się!

Spis Treści

Oferty Internetu a vlogowanie i montaż – o czym warto pamiętać

Niezawodny, stabilny i nieograniczony Internet to niezbędnik w przypadku każdego twórcy internetowego. Choć nagrywanie filmów do sieci brzmi jak dobra zabawa, tak naprawdę zajęcie to połączone jest z ciężką pracą. Kiedy widzimy efekt w postaci 15-minutowego filmu, zwykle nie zdajemy sobie sprawy, że to montaż kilkugodzinnego materiału, który zajął kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin pracy.

Wielogodzinne materiały zgrane na aparacie lub telefonie często przesyłane są do komputera przez chmurę internetową. Na tym etapie wymagane jest już doskonałe łącze, które maksymalnie skróci czas przesyłu. Następnie materiał jest montowany, niektórzy twórcy lub montażyści korzystają z programów online. W tym przypadku również niezbędny jest znakomity Internet. Na koniec zmontowany, gotowy film trzeba przesłać na wybraną platformę. Wówczas też potrzebne jest świetne łącze.

Internet domowy dla vlogera

Jak widać, niemal na każdym etapie pracy vlogera niezbędny jest szybki Internet. Jeśli postawimy na wolniejsze łącze, produkcja pojedynczego nagrania może się wydłużyć nawet o kilka godzin. Nie można przecież zapomnieć o tym, że duża część twórców dodaje materiały regularnie, kilka razy w tygodniu, o stałej porze. Na ich filmy czeka rzesza widzów, więc wszelkie opóźnienia są niedopuszczalne.

Na jakie oferty Internetu domowego warto więc zwracać uwagę? Znakomitą opcją jest Internet ze sporym uploadem, który umożliwi szybkie wgrywanie materiałów na kanał. Co więcej, idealne łącze to takie, które działa bez opóźnień, jest stabilne, szybkie itd. Właśnie taki Internet można znaleźć w INEA.

INEA – dobre łącze dla twórców internetowych

Oferta Internetu światłowodowego od INEA to znakomita propozycja dla wszystkich twórców internetowych. Superszybkie łącze symetryczne zapewnia pobieranie i wysyłanie danych w takiej samej prędkości. W zależności od wielkości prowadzonego kanału potrzeby dotyczące szybkości łącza mogą być różne. Dlatego też w INEA dostępne są trzy opcje: 300 Mb/s, 600 Mb/s oraz 1 Gb/s.

Decydując się na usługi INEA, dostajemy nie tylko niezawodne łącze, lecz także pakiet bezpieczeństwa INEA SAFE. Dzięki temu możemy spać spokojnie, nie martwiąc się o nasze materiały do vlogów czy inne ważne dane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here