Jakie znaczenie mają dochody przy ubieganiu się o pożyczkę

Jeśli chcesz skorzystać z zewnętrznego wsparcia finansowego, musisz mieć pewność, że będziesz w stanie spłacać miesięczne raty. Decyzja o zaciągnięciu pożyczki pozabankowej musi być więc racjonalna, a Ty musisz przewidzieć możliwe problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Co więcej, wysokość osiąganych przez Ciebie dochodów ma znaczenie, nie tylko w zakresie utrzymania należytego komfortu współpracy z instytucją pozabankową. Same firmy pożyczkowe również wymagają, żebyś we wniosku o zobowiązanie wskazał wysokość zarobków albo dołączył zaświadczenie o generowanych dochodach. Właśnie w ten sposób minimalizowane jest ryzyko niewypłacalności klienta, a pożyczkobiorca może być uznany za wiarygodnego klienta.

Spis Treści

Ile musisz zarabiać, żeby dostać pożyczkę?

Nie da się wskazać jednej, konkretnej wartości zarobków, która jest akceptowana w ramach udzielanych zobowiązań pożyczkowych. Znaczenie ma przecież kwota pożyczki, liczba miesięcznych rat, koszty całkowite czy inne zobowiązania, które regulujesz. Im większa jest wartość szybkiej pożyczki, tym większe muszą być Twoje dochody. Okazuje się również, że możesz zarabiać naprawdę dużo, ale większość Twoich dochodów zostaje przeznaczona na spłatę rat innych zobowiązań, przez co Twój budżet jest mocno nadwyrężony, a Ty tracisz płynność finansową. Jak widzisz, sytuacja pożyczkobiorców zawsze jest indywidualna, dlatego pożyczka musi być dosłownie „szyta na miarę” nie tylko potrzeb, ale i możliwości spłaty. 

Czy pożyczka pozabankowa jest dostępna dla osób niepracujących?

Oczywiście, że tak, dlatego zawsze warto dokładnie weryfikować i porównywać różne oferty instytucji pozabankowych. Firmy pożyczkowe nie zawsze wymagają zaświadczenia o generowanych przez potencjalnego klienta zarobkach, w wielu przypadkach wystarczy oświadczenie o dochodach, które uwzględnia się we wniosku online, jak w ofercie na https://kredytok.pl/pozyczki-na-oswiadczenie-o-dochodach/. Pamiętaj, że każda instytucja pozabankowa ustala własne warunki współpracy z pożyczkobiorcami. 

Co więcej, nie wszystkie firmy pożyczkowe wymagają od klienta wskazania wartości dochodów generowanych z tytułu pracy zarobkowej. Zwróć uwagę, że niektóre oferty dedykowane są również emerytom lub rencistom, czyli osobom, które otrzymują stałe świadczenie pieniężne, dzięki któremu są w pełni wypłacalni. 

Pożyczka bez weryfikacji dochodów — czy to możliwe?

Ponieważ na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, instytucje pozabankowe wręcz walczą o każdego klienta, oferując pożyczki na dogodnych warunkach. Z takich zobowiązań mogą nierzadko korzystać również osoby niepracujące, nieotrzymujące świadczenia pieniężnego, a nawet dłużnicy. Niektóre firmy pożyczkowe udzielają finansowe wsparcie na sam dowód, nie weryfikują raportów BIK ani zaświadczeń o dochodach. Należy przy tym wspomnieć, że takie propozycje, chociaż niezwykle atrakcyjne, są bardzo ryzykowne. Niewypłacalny klient, który nie ma pewnego źródła otrzymywania środków finansowych, raczej nie będzie w stanie regulować miesięcznych płatności w terminie. Tym samym, jego długi będą rosnąć i doprowadzą do utraty płynności finansowej i egzekucji komorniczej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here