Czyszczenie basenu za pomocą szczotek i siatek to dość czasochłonna praca. Ponadto akcesoria do czyszczenia i systemy filtrujące nie są w stanie skutecznie oczyścić wodę basenową z najmniejszych cząsteczek zanieczyszczeń, które następnie przekształcają się w osad. Cały osad w końcu osiada na dno, staje się śliski i brudny. Dlatego odkurzacze do basenu to niezastąpione wyposażenie do wysokiej jakości i szybkiego czyszczenia powierzchni basenu.

Spis Treści

Rodzaje odkurzaczy do basenów są następujące:

  • Odkurzacze ręczne
  • Odkurzacze automatyczne

Odkurzacze ręczne

Konstrukcja odkurzacza ręcznego składa się z dyszy do czyszczenia powierzchni basenowych, do której przymocowany jest drążek dla ułatwienia użytkowania. W niektórych modelach, na przykład Kokido Telsa 10, drążek jest zawarty w zestawie.

Dzięki dyszy z ruchomą głowicą na kółkach Kokido Telsa 10 z łatwością oczyści najbardziej trudno niedostępne miejsca: narożniki i styki basenu. Odkurzacz jest zasilany akumulatorem i nie wymaga połączenia z siecią. Ładowanie wystarcza na 40 minut pracy urządzenia.

Trzymaj urządzenie za drążek i poruszaj nim płynnie po dnie basenu. Odkurzacz zasysa zanieczyszczenia do wbudowanego filtra. Filtr wielokrotnego użytku można łatwo wyjąć i wyczyścić.

Do dyszy można przymocować specjalną szczotkę do usuwania osadu, która jest również zawarta w zestawie. Szczotka nadaje się do czyszczenia każdej powierzchni: mozaiki, folii, akrylu, płytek.

Odkurzacze ręczne

Odkurzacze automatyczne

Odkurzacze automatyczne czyszczą powierzchnie basenów bez interwencji człowieka. Wystarczy włączyć i ustawić żądany tryb pracy. Roboty są podłączane do systemu filtrującego, sieci elektrycznej lub zasilane akumulatorem.

Na przykład model amerykańskiego producenta Hayward Magic Clean jest podłączany przez wąż do dyszy lub skimmera. Dzięki wbudowanemu układowi sterowniczemu robot samodzielnie ustawia tryb ruchu. W przeciwieństwie do modeli z chaotyczną zasadą ruchu, ten odkurzacz skuteczniej czyści całą powierzchnię dna basenu.

Pokochasz wyjątkowy design odkurzacza w postaci biedronki. Odkurzacz nadaje się do czyszczenia prywatnych basenów z płaskim dnem i ściankami pod kątem 90°.

Odkurzacze automatyczne

Baseny publiczne mają duże wymiary oraz z nich korzysta dużo osób. Takie baseny można skutecznie wyczyścić tylko za pomocą automatycznego odkurzacza. Wybierz automatyczny odkurzacz o dużej mocy takich producentów jak Aquabot Ultramax Junior. Urządzenie wyposażone jest w przewód o długości 36 m, dzięki czemu szybko i skutecznie czyści baseny o powierzchni do 125 m². Dzięki wysokiej wydajności odkurzacz usuwa nawet uporczywe zanieczyszczenia, w tym pleśń. Odkurzacz może być sterowany zdalnie za pomocą centrali. Duży wybór odkurzaczy automatycznych możesz znaleźć pod linkiem www.aquamonkey.pl/odkurzacze-basenowe/rodzaj-odkurzacza/robot.html.

Aquabot

Zalecenia dotyczące wyboru odkurzacza

Wybierz odkurzacz na podstawie następujących parametrów:

  • Powierzchnia basenu
  • Długość drążka – do odkurzacza ręcznego
  • Długość przewodu zasilającego – do odkurzacza automatycznego
  • Szybkość zasysania odkurzacza
  • Żywotność akumulatora

Należy wziąć pod uwagę długość drążka i przewodu zasilającego, aby odkurzacz był w stanie wyczyścić całą powierzchnię basenu. Szybkość zasysania i czas pracy odkurzacza powinny być wystarczające do czyszczenia basenu.

Czyszczenie basenu za pomocą odkurzacza zapewnia przyjemną i bezpieczną kąpiel. Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, sprawdź asortyment odkurzaczy basenowych oferowany na stronie www.aquamonkey.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here