krótkie fryzury
fot. pexels

Krótkie fryzury są tylko dla odważnych pań, które mają wyrazisty styl i są charakterne? Niekoniecznie! Romantyczne dusze także będą dobrze czuły się w takim ścięciu. Wszystko zależy od tego, jak będziesz się stylizować na co dzień. Mylne jest także stwierdzenie, że najmodniejsze są długie, luźne fale. Modny fryzury nie zawsze oznaczają mocno spryskane lakierem loki. To przede wszystkim luz, paryski styl i pazur, które można dostrzec w krótkich ścięciach.

Spis Treści

Czy krótkie włosy są modne?

To pytanie bardzo często pada w salonach fryzjerskich. Dlaczego? Być może panie obawiają się tego, ze styliści fryzur zrobią coś tak szalonego, że ciężko będzie później zmienić uczesanie na coś, co będzie satysfakcjonujące. Choć brzmi to dość abstrakcyjnie, to cały czas w wielu salonach fryzjerskich dochodzi do sytuacji, gdy klientka nie jest w stanie wyperswadować tego, co chciałaby na głowie. Wychodzą nieporozumienia i kobiety zrażają się do danej fryzury. Kluczem do sukcesu może być wybranie stylisty fryzur, którego polecają koleżanki i który ma renomę w mieście. Lepiej trochę dłużej poczekać na wolny termin do niego niż ścinać się byle gdzie – po to tylko, aby zaspokoić swoją nagłą potrzebę ścięcia włosów. Nigdy tak nie rób!

kobieta w krótkich włosach w okularach siedzi za biurkiem na tle różowej ściany
fot. pexels

Krótkie fryzury – komu pasuje?

Wiele osób błędnie myśli, że krótkie włosy nie są korzystne dla kobiety. To nie jest prawda. Bardzo często taka fryzura sprawia, że nie tylko twarz wydaje się szczuplejsza, ale w jednej chwili zmienia się coś w sylwetce i kobiecie ubywa kilka dobrych kilogramów. Takie ścięcie wybierają także kobiety, które cenią sobie wygodę ponad wszystko i męczą się z dłuższymi włosami, które im przeszkadzają. Ponadto wielu stylistów poleca ścięcie na krótko kobietom, które mają bardzo zniszczone włosy. Dzięki temu mogą one się zregenerować i odrosnąć znacznie silniejsze. Jest to wprawdzie bardzo śmiała decyzja, ale coraz więcej kobiet zmienia się dla siebie.

Bob dla blondynek czy brunetek?

Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia, ponieważ coś innego w tym przypadku jest ważne. Zarówno posiadaczki ciemnych, jak jasnych włosów przy odpowiednim ścięciu będą wyglądać elegancko i z klasą.

Warto natomiast zatrzymać się krótko przy stylizacji włosów. Fryzjer powinien tak zadbać o Twoje włosy i w taki sposób je ułożyć, abyś Ty nie musiała każdego dnia ich modelować. Powinny układać się same! Liczy się naturalny look bez setek spinek i koka tak mocno ściśniętego na czubku głowy, że masz poczucie, że przeszłaś własnie lifting twarzy.

kobieta krótko ścięta w okularach rozmawia przez telefon
fot. pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here