cytaty z biblii
fot. pexels

Cytaty z biblii bardzo często trafiają na zaproszenia ślubne i cały czas poruszają nie tylko serca Pary Młodej, ale także gości. Dzięki nim można odnieść wrażenie, że ta chwila będzie jeszcze bardziej wzniosła. Sentencje, które znajdują się w takim miejscu, powinny być w pewien sposób powiązane z zakochanymi lub wyrażać to, co czują. Dlaczego słowa biblijne cieszą się aż takim powodzeniem? Cytaty na zaproszenia ślubne powinny obrazować miłość, a słowa zaczerpnięte z Nowego Testamentu właśnie to robią.

Spis Treści

Dlaczego te teksty są popularne?

Mimo upływu lat i przeróżnych trendów, młodzi i tak cały czas decydują się na słowa wprost wyjęte z Biblii. Dla wielu zakochanych jest to sposób na subtelne przypieczętowanie tego, że zdecydowali się na ślub kościelny. Oczywiście ci, którzy zdecydują się na ślub cywilny, także mogą na swoich zaproszeniach ślubnych umieścić piękne cytaty o miłości z Nowego Testamentu – nic nie stoi na przeszkodzie!

otwarta biblia z podkreślonymi wersami
fot. pexels

Cytaty z biblii – 10 najpiękniejszych tekstów na zaproszenia ślubne

  1. „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje” – (1 Kor 13, 4-6; 13)
  2. „Na to zaś wszystko przyobleczcie miłość, która jest więzią doskonałości” – (Kol 3,14)
  3. „Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga. Kto nie miłuje nie zna Boga, bo Bóg jest miłości” – (1J 4,7-8)
  4. „Niech miłość i wierność cię strzeże; przymocuj je sobie do szyi, na tablicy serca je zapisz” – (Prz 3,3)
  5. „Przede wszystkim miejcie wytrwałą miłość jedni ku drugim, bo miłość zakrywa wiele grzechów” – (1P 4,10)
  6. „Miłość niech będzie bez obłudy. Miejcie wstręt do złego, podążajcie za dobrem” – (Rz 12,9)
  7. „Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość” – (1 Kor 13,13)
  8. „Miłość niech będzie bez obłudy. Miejcie wstręt do złego, podążajcie za dobrem” – (Rz 12,9)
  9. „Wszystkie wasze sprawy niech się dokonują w miłości!” – (1 Kor 16,14)
  10. „Gdzie ty pójdziesz, tam ja pójdę. Gdzie ty zamieszkasz, tam ja zamieszkam. Twój naród będzie moim narodem, a twój Bóg będzie moim Bogiem” – (Rt 1,16-17)

Niezależnie jednak od tego, co pojawi się w zaproszeniach ślubnych, musicie odpowiednio wcześnie się tym zająć. Ślubne przygotowania dotyczą także takich ustaleń. Nie zostawiaj takich z pozoru błahych rzeczy na ostatnią chwilę!

biblia w czarnej oprawie w dłoniach
fot. pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here