Paryski styl
fot. pxhere

Paryski styl – w czym tkwi fenomen Paryżanek, które wyróżniają się na tle innych kobiet? Dlaczego ich styl jest tak wyjątkowy? Ciężko w jednoznaczny sposób to stwierdzić, ale z całą pewnością składa się na to wiele czynników.

Spis Treści

Czy Polka może mówić, że ma paryski styl?

Dlaczego nie?! Przecież nie chodzi o to skąd pochodzisz, ale o to, czy coś czujesz. Zacznijmy od tego, że się od siebie różnimy i wcale nie jest powiedziane, że każda Francuzka będzie czuła paryski styl. Mimo że nam może wydawać się inaczej, dla nich to nie jest coś tak oczywistego. Warto się nad tym zastanowić. Przejdźmy jednak do dość kluczowej kwestii, wyjaśniającej, czym dokładnie jest ten styl.

Jak rozumieć paryski styl? Czy da się go nauczyć?

Na pewno nie jest to coś, co aktualnie można zobaczyć w social mediach. To nonszalanckie połączenie tego, co pojawia się na wybiegach mody z luzem i dystansem do świata. To łączenie nowych rzeczy ze starymi – lumpeksy są jak najbardziej na czasie. Tym stylem z całą pewnością mogła pochwalić się Coco Chanel, które w damskich garniturach podbiło niejedno męskie serce.

Paryż
fot. publicdomainpictures

5 podstawowych zasad stylizacji

Paryski styl to nie tylko suknia wieczorowa na eleganckim balu. To coś znacznie więcej! Bliżej w stylistyce takim kobietom do białej damskiej koszuli, rozwianych włosów i cygaretek.

Jak wygląda taka kobieta?

  1. Pewność siebie. Nie chodzi o to, aby być przemądrzałym, ale o to, aby czuć się dobrze we własnej skórze. Masz sukienkę z sieciówki z wyprzedaży? Super! Pokaż, jak powinno się ją nosić w nonszalancki sposób. Nie postarzaj się na siłę ani nie odmładzaj
  2. Trendy trendami, ale… Nie pozwól sobie na to, aby ślepo podążać za tym, co jest aktualnie na czasie. Nie o to chodzi w paryskim szyku. Bądź sobą i zamień to w złoto!
  3. Im mniej, tym lepiej. Nie obwieszaj się – w końcu nie jesteś choinką. Coco Chanel zwykła mówić, że zanim wyjdziesz z domu, spójrz w lustro i zastanów się nad tym, co mogłabyś z siebie ściągnąć, po czym to zrób!
  4. Klasyka gatunku. Sprawdza się nie tylko w muzyce i kinie, ale także w świecie mody. Postaw na kaszmirowy sweter, małą czarną sukienkę, szlachetne dodatki, delikatną biżuterię, cygaretki, trencz, czerwoną szminkę czy białą koszulę – może być nawet męska!
  5. Nie dla sportowych strojów. Dresy są zarezerwowane do tego, uprawiać w nich sport, a nie wychodzić gdziekolwiek. Możesz w nich także spędzać miło czas w domu. Kawa ze znajomymi w takim wdzianku nie wchodzi w grę…
kobieta z kapeluszem
fot. pixabay

Paryski styl to przede wszystkim nonszalancja i minimalizm

Bądź także oszczędna, jeśli chodzi o makijaż i dodatki. Stawiasz na czerwone usta? Nie maluj do tego oczu i nie używaj różu czy bronzera. Nie staraj się także afiszować markami, ponieważ to nie przystoi. Ten styl to dyskrecja i klasa. Warto o tym pamiętać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here