kryzys wieku średniego
fot. flickr

Kryzys wieku średniego jest przedmiotem żartów i docinek ze strony młodszych kolegów, ale zjawisko faktycznie ma miejsce i na co dzień dotyka setki tysięcy mężczyzn. Ciężko powiedzieć, co tak naprawdę sprawia, że panowie nagle się zmieniają i nic już nie jest takie jak kiedyś…

Spis Treści

Kryzys wieku średniego – geneza

Kiedyś naukowcy przyjęli, że mężczyzn dopada kryzys w okolicy pięćdziesiątki. Dziś niestety ta granica mocno się przesunęła i już niektórzy trzydziestolatkowie nie widzą sensu życia. Mimo że mają kochające żony, zdrowe dzieci i mieszkanie/dom, oni odnoszą wrażenie, że niczego w życiu nie osiągnęli. Nic ich nie cieszy i uważają, że są na straconej pozycji, a najlepsze lata bezpowrotnie minęły… Niestety wtedy zaczynają dziać się różne dziwne rzeczy, które w bezpośredni sposób wpływają na ich bliskich.

mężczyzna na motorze
fot. pexels

Co się dzieje z panami, gdy dopada ich kryzys wieku średniego?

Zdecydowana większość zaczyna przesadnie o siebie dbać i niestety rozgląda się za innymi kobietami. Żony nie są dla nich tak atrakcyjne jak na początku relacji. Chcą od życia przygody, którą zapewnić im mogą z pewnością młodsze kochanki.

Do tego dochodzą dobra luksusowe, którymi mężczyźni zaczynają się otaczać. Ubranie dostosowane do wieku? Raczej mężczyźni nie dostosowują się do tego, gdy czują, że życie ucieka im przez palce. Zaczynają nagle nosić skórzane spodnie, zapuszczają modne brody, a na dłoniach ląduje droga biżuteria. Jednak to nie wszystko. Na horyzoncie pojawia się także żywe zainteresowanie luksusowymi autami i zagranicznymi wycieczkami. Oczywiście wszystko w miarę możliwości, ale w niektórych przypadkach w myśl zasady: „zastaw się, a pokaż się”

szybkie motory
fot. flickr

Co może zrobić w takim przypadku kobieta?

Oczywiście powinna wspierać ukochanego, ale w odpowiednim momencie powinna także dać mu do zrozumienia, że posuwa się za daleko, gdy np. wykorzystuje ich oszczędności, aby kupować kolejną zabawkę lub realizować marzenia, na które ich nie stać. Nie powinna także wybaczać zdrad, co powinno być chyba zrozumiałe…

Z punktu widzenia nauki nie da się ominąć tego okresu. Jeśli mężczyzna będzie czuć, że coś złego dzieje się w jego życiu i to, co najlepsze, minęło bezpowrotnie, nie będzie żadnej szansy na to, aby zmienić jego tor myślenia. Być może warto wówczas porozmawiać z psychologiem. Pomoże zrozumieć stan, w którym znalazł się tylko mężczyzna. Pozostaje tylko wierzyć, że nie potrwa to długa i finalnie facet zrozumie, że ma to, co w życiu jest najcenniejsze: zdrowie i rodzinę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here