Ubranie dostosowane do wieku nie powinno nikogo dziwić. To, co wypada nastolatce, niekoniecznie przystoi kobiecie po 50-tce. Wprawdzie moda się zmienia i teraz nie jest to już tak przestrzegane jak kiedyś, ale zasady savoir-vivre jasno mówią o tym, aby nie ubierać się zbyt wyuzdanie.
Spis Treści
Ubranie dostosowane do wieku – co to znaczy?
Nie chodzi o to, aby celowo się postarzać i nie zakładać małej czarnej sukienki, bo masz „40 lat” i nie wypada. Nie o to w tym wszystkim chodzi. Najważniejsze, niezależnie od wieku, jest to, aby umiejętnie łączyć różne elementy garderoby i pamiętać o tym, że każda z nas ma inny typ urody i typ sylwetki. Dlatego nie słuchaj złośliwego suflera, który chce Ci źle doradzić. Mówi, że jesteś już za stara na biżutrię boho i śmieszne swetry. Nie daj sobie tego wmówić!
Wszystko zależy od figury i tego, jak się czujesz w danej rzeczy
Na samym początku, gdy stajemy się kobietami i same decydujemy o tym, jak będziemy wyglądać, zdarza mam się dokonywać złych wyborów. Zbyt krótkie sukienki. Koszulki bez stanika. Zbyt mocny makijaż. Niebotycznie wysokie szpilki. Za pomocą tych elementów każda 18-latka chce wyglądać na dojrzalszą. Niestety działa to też w drugą stronę… Gdy dorosłe kobiety chcą się na siłę odmłodzić. To nigdy nie będzie dobrze wyglądać.
Ubranie dostosowane do wieku – jak się do tego zabrać?
Jeśli nie wiesz, jak odpowiednio dopasować ciuchy do tego, ile masz lat i jaką masz figurę, nie bój się szukać pomocy w sieci. Dowiesz się tam, jaką masz figurą i jaki typ urody. To pomoże dobrać odpowiednie długości sukienek, spodni i spódnic. Dzięki temu będziesz też mieć wiedzę na temat tego, jaki kolor jest dla Ciebie odpowiedni. Przy okazji zwrócisz uwagę na ubrania, które nigdy się nie starzeją i można je nosić na wiele różnych sposobów. Takim ubraniem jest biała damska koszula, która może być założona zarówna do biura, ale także na Sylwestra, gdy dorzucisz do tego skórzane spodnie i szpilki.