łapacz snów znaczenie
fot. Unsplash

Łapacz snów – znaczenie może zaskoczyć niejedną osobę. Nie wszyscy mogą zdawać sobie sprawę z tego, co oznacza ten wzór, który ostatnimi czasy pojawia się w modzie damskiej, tatuażach czy biżuterii. Okazuje się, że jego historia sięga czasów plemion Indian amerykańskich Ojibwe. Co to znaczy? Jaki to może mieć wpływ na osobę, która korzysta z takiego łapacza snów?

Spis Treści

Historia związana z łapaczem snów

Mówi się, że historia tego przedmiotu sięga odległych czasów plemion Indian amerykańskich Ojibwe. Wówczas miała istnieć kobieta-pająk o imieniu Asibikaashi, która sprawowała pieczę nad wszystkimi dziećmi, kobietami i mężczyznami na ziemi. Z czasem, gdy plemię się rozrastało, Asibikaashi nie była w stanie zajmować się Indianami Ojibwe i stworzyła coś, co miałoby chronić lud przed negatywną energią, która rozprzestrzenia się w powietrzu. Tak powstać miał łapacz snów, który wyglądem przypomina pajęczą sieć, którą Asibikaashi miała utkać dla swojego ukochanego plemienia. Od tego zaczęła się legenda, która trwa do dziś. Matki i babcie zaczęły tkać łapacze snów, aby chronić całą swoją rodzinę przed złą energią, koszmarami i nieproszonymi duchami.

wiszący, zielony łapacz snów na rozmytym tle
fot. Unsplash

Łapacz snów – znaczenie i symbolika

Na pewno kojarzycie, jak wygląda dreamcatcher. Składa się najczęściej z drewnianej obręczy, a w środku znajduje się spirala wykonana np. z włosia lub rzemienia. Na dole zwisają pióra poprzeplatane koralikami, rzemykami i kamieniami. Co oznaczają poszczególne elementy?

  • Obręcz – znak, który symbolizuje krąg życia
  • Pióra – są one niezbędne w łapaczu snów, ponieważ zapewniają spływanie do śpiącej osoby tylko dobrych snów
  • Koraliki/kamyki – dzięki nim śpiąca osoba ma mieć wymarzone sny
  • Sieć w środku – dzięki niej koszmary mają omijać śpiące osoby
zbliżenie na fragment łapacza snów na tle jasnego nieba
fot. Unsplash

Na jaką okazję taki tatuaż?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, czy osoba, której chcesz sprezentować wizytę w salonie tatuażu, naprawdę chce coś zmieniać w swoim wyglądzie. Niezręcznie byłoby ofiarować komuś coś, z czego nie będzie czerpać satysfakcji. Jeśli chodzi o wzór łapacza snów, najczęściej wybierany jest przez panie, ponieważ tatuaże dla kobiet z reguły coś znaczą i rzadko się zdarza się, aby płeć piękna robiła „dziarę” tylko dlatego, że jej się podoba. Jeśli chodzi o okazję, może to być świetny pomysł na prezent dla żony, oryginalny prezent na dzień matki lub prezent na urodziny dla koleżanki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here