olejowanie włosów w misce
fot. Pixabay

Olejowanie włosów w misce może brzmieć na początku nieco egzotycznie, ale to metoda, która przynosi efekty i warto wdrożyć ją do swoich włosowych rytuałów. Wiele kobiet wybiera ten sposób, ponieważ nie jest angażujący i nie trzeba poświęcać wielu godzin na to, aby zadbać o swoje włosy. To idealna propozycja dla tych zabieganych kobiet, które mogą nie przepadać za spaniem w foliowym czepku i ręczniku na głowie.

Spis Treści

Czy olejowanie włosów jest dla każdego?

Można byłoby odpowiedzieć na to pytanie jednym krótkim „TAK”, ale warto na chwilę zatrzymać się przy tym wątku. Bardzo ważne jest to, aby obserwować swoje włosy i to, jak one znoszą niektóre zabiegi lub produkty kosmetyczne. Na przykład dla jednej osoby laminowanie włosów w domu będzie strzałem w dziesiątkę, ale dla kogoś innego będzie to koszmar, o którym będzie chciał szybko zapomnieć i bardziej ceni sobie saunę na włosy w domu. Ile ludzi, tyle opinii i to samo dotyczy olejowania włosów. Jeśli widzisz, że włosy są zbyt obciążone i nie wyglądają dobrze, spróbuj na początek zmienić olej, częstotliwość zabiegu lub samą metodę.

brunetka stoi bokiem na tle zachodu słońca
fot. Pixabay

Olejowanie włosów w misce. Zabieg krok po kroku

Pielęgnacja włosów jeszcze nigdy nie była tak prosta, a wszystko możesz wykonać w swojej łazience, serwując sobie domowe SPA.

  1. Do miski wlej ciepłą wodę i dodaj wybrany naturalny olejek roślinny
  2. Nie zrażaj się, że na powierzchni wody pojawią się oczka z tłuszczu – tak ma być!
  3. W kąpieli zanurz włosy razem z całą głową
  4. Delikatnie masuj nie tylko czuprynę, ale także skórę
  5. Po kilku minutach odciśnij wodę i zawiń włosy w czepek foliowy i ręcznik
  6. Po upływie 30 minut zajmij się spłukiwaniem produktu z włosów. Jak myć włosy? W tym przypadku możesz użyć bezpośrednio delikatnego szamponu lub zastosuj metodę OMO. Niektórzy na koniec stosują jeszcze kilkuminutową maskę, ale to zależy od osobistych preferencji

Pamiętaj o tym, aby nie stosować silnych szamponów po tym zabiegu. Jak często olejować włosy? Z reguły powinno robić się to raz w tygodniu, ale tu znów odsyłamy do osobistych preferencji i kondycji włosów. Jeśli są bardzo przesuszone i sianowate, faktycznie można skusić się na taką pielęgnację dwa razy w tygodniu. Jeśli natomiast olejujesz włosy zamiast maski i tylko w ten sposób chcesz zadbać o ich błysk, śmiało możesz robić to raz na 7-10 dni.

blondynka stoi tyłem w szarym swetrze
fot. Pixabay

Który sposób na ujarzmione włosy z olejkiem w roli głównej lubisz najbardziej? Olejowanie włosów na mokro, olejowanie włosów na sucho czy w misce?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here