tatuaże dla kobiet
fot. pexels

Tatuaże dla kobiet wcale nie ograniczają się do serduszek i kwiatków, choć przyznać trzeba, że są to bardzo wdzięczne wzory, który na ciele zawsze dobrze się prezentują. Co wybrać? Na pewno nie kieruj się tylko modą! Musisz dostosować tatuaż do tego, jaki masz charakter, gdzie pracujesz i czy szybko zmieniasz zdanie. Ostatnimi czasy na topie są minimalistyczne tatuaże, ale to, czy pojawią się na Twoim ciele, zależy od tego, co Ci się podoba. Nie rób nic na siłę i nie podążaj ślepo za trendami. Postaw na oryginalność.

Spis Treści

Tatuaże dla kobiet muszą być małe?

Absolutnie nie! Rozmiar tatuażu zależy tylko od Ciebie. Nie zaczynaj jednak od wielkich wzorów, ponieważ możesz tylko niepotrzebnie się zrazić do ozdabiania ciała w ten sposób. Dlaczego? Wielogodzinne przebywanie w studiu tatuażu może być nie tylko bolesne, ale także dyskomfortowe. Zacznij na sam początek od małego wzoru, a później zdecydujesz, czy odważysz się na coś większego. O czym warto jeszcze pamiętać?

Nigdy nie rób tatuażu pod wpływem innych osób. Zdarza się, że kobiety robią sobie wspólnie jakiś wzór np. po ukończeniu studiów lub w czasie wieczoru panieńskiego. Jednak czy aby na pewno to dobra okazja do tego, aby ozdobić sobie ciało na całe życie? Nie stawiaj także w niezręcznej sytuacji kobiety, kupując prezent na urodziny dla koleżanki, prezent dla żony lub oryginalny prezent na dzień matki. Oczywiście sprawa będzie wyglądać zupełnie inaczej, gdy solenizantka sama sobie coś takiego zażyczy. Wtedy sytuacja jest jasna. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy obdarowana osoba nie chciała nigdy robić sobie tatuażu…

dłoń trzyma filiżankę a obok na stole leżą różowe i białe kwiaty
fot. pexels

Po jakie wzory sięgają kobiety?

W ostatnich latach trendy się zmieniły i nie zawsze to, co subtelne i delikatne, jest wybieranie przez panie. Coraz częściej decydują się na tzw. rękawy, całe plecy w „dziarach” lub śmiałe i duże wzory na nogach. Mimo wszystko jednak to te małe tatuaże są niezmiennie od lat na pierwszym miejscu i sprawiają, że kobiety częściej sięgają po nie. Co trafia najczęściej na ciało płci pięknej?

  • Delikatne kwiaty
  • Ważne daty/cytaty/słowa bliskich osób
  • Zwierzęta
  • Portrety bliskich osób
  • Ptaki
  • Geometryczne wzory

Jeśli już będziesz mieć pewność, że dany wzór jest tym, który ma znaleźć się na Twoim ciele, nie zapomnij po wszystkim o odpowiedniej pielęgnacji tatuażu! To bardzo ważny element, od którego zależy chociażby to, jak będzie wyglądać Twój tatuaż w ciągu najbliższych lat. 😊

kobieta w białej koszuli wyciągnięta nad wodą z uniesionymi rękoma
fot. pexels

A jakie wzory Twoim zdaniem są kobiece? A jakie modne tatuaże męskie są teraz na czasie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here