Peeling solny jest idealnym przygotowaniem skóry do dalszych zabiegów. Dzięki niemu ciało jest nawilżone i złuszczone w odpowiedni sposób. Czym się różni od domowego peelingu cukrowego i peelingu kawowego? Mówi się, że jest nieco delikatniejszy od wspomnianych scrubów. Nie powinno się go jednak stosować na podrażnione ciało. Jakie ma jeszcze właściwości?
Spis Treści
Peeling solny i jego działanie
Przede wszystkim oczyszcza skórę, nadaje jej blask, złuszcza naskórek, przygotowuje skórę do dalszych zabiegów, usuwa martwe komórki naskórka oraz zabrudzenia. Dotlenia i poprawia krążenie. Ponadto to p świetny produkt na cellulit. Warto także pochylić się nad kluczowym składnikiem, czyli nad solą. Ma ona działanie przeciwzapalne i odkażające. Taki scrub możesz stosować w miejscach, które są szczególnie narażone na zrogowacenie – pięty, kolana i łokcie.
Jak często stosować peeling? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak wygląda Twoja pielęgnacja ciała. Nie przesadzaj z częstotliwością. Lepiej skupić się na długotrwałym działaniu. Efekty zobaczysz już po kilka zabiegach, które przeprowadzisz w domowym zaciszu. Peeling DIY to nic trudnego!
Peeling solny krok po kroku
Do tego naprawdę nie potrzebujesz wielu składników. Oczywiście niezbędna jest sól w towarzystwie olejku kokosowego, masła shea lub olejku dla dzieci. Opcjonalnie możesz dodać aromat, który sprawia, że się odprężasz. Jakie proporcje zastosować? Wszystko zależy od tego, gdzie chcesz zastosować scrub. W przypadku takich kosmetyków hasło „na oko” sprawdza się wyśmienicie 😉 Jakie jeszcze kosmetyki DIY są godne polecenia?
- Kule do kąpieli DIY. Stworzysz je ze składników, które znasz i nie ma mowy o niechcianej alergii!
- Mydło DIY. To bardzo dobry pomysł na prezent, za pomocą którego można wyrazić siebie
- Peeling do ust. Wygładzi i przygotuje wargi do nałożenia mocnych kolorów. Dodatkowo nawilża i sprawdza się idealnie, gdy za oknem mróz