peeling DIY
fot. pixabay

Domowy peeling cukrowy może być lepszym produktem niż niejeden kosmetyk ze sklepowych półek. Ma wiele zalet, ale najważniejsze jest to, że jest naprawdę tani i dokładnie znasz jego skład. W tym przypadku nikt Cię nie oszuka!

Spis Treści

Odkryj sekret piękna

Wydawać by się mogło, że w kuchni nie ma produktów, które nadałyby się do zabiegów na ciało. Otóż prawda jest zupełnie inna i powinna nas ucieszyć. Odetchnie nie tylko nasz portfel, ale i skóra, o którą zadbamy w domowym zaciszu. Pielęgnacja ciała jest szalenie ważna! Nie zapominajmy o złuszczaniu naskórka przed nakładaniem samoopalacza. Jest to kluczowy ruch, jeśli chcemy, aby sztuczna opalenizna trzymała się jak najdłużej.

peeling z cukrem
fot. flickr

Domowy peeling cukrowy, który zrobisz w domu

Takie kosmetyki DIY bez zbędnego wysiłku zrobisz w swojej kuchni. Najbardziej zaskakujące jest to, że to będzie coś naprawdę taniego, ale efekty przynosi takie jak niejeden kosmetyk ze sklepu. Czego będziesz potrzebować?

  • 2 łyżki białego lub brązowego cukru – każdy peeling musi mieć drobinki, dzięki którym skóra będzie się złuszczać
  • 1 łyżka oleju kokosowego/oliwy z oliwek – dzięki tym produktom stworzy się jednolita konsystencja. Do tego oliwa lub olej nawilżają, regenerują i odżywiają
  • pół łyżeczki witaminy E
  • możesz dodać także miód lub ulubione olejki eteryczne – miód zadziała jak opatrunek, który będzie koić skórę, a olejki sprawią, że całość będzie pieścić jeszcze zmysł węchu. Czy może być lepiej?

Oczywiście składniki należy dokładnie wymieszać, aby móc korzystać z produktu. Pamiętaj, aby nie przesadzać ze stosowaniem peelingu ciała. Najlepiej robić go raz lub dwa razy w tygodniu. Skóra będzie Ci wdzięczna!

Jakie ma właściwości?

Taki peeling DIY działa przede wszystkim złuszczająco, regenerująco i napina skórę. Ponadto pobudza krążenie, wyrównuje kolor skóry, zapobiega wrastaniu włosków, nawilża i jest idealnym produktem na cellulit. W zależności od tego, jaki olej dodasz, domowy peeling może mieć różne konsystencje. Niestety nie może być zbyt pięknie… Domowy peeling ma jedną wadę: jego data ważności jest krótsza od scrubu, który kupiłbyś w sklepie. Jednak naszym zdanie to i tak zdecydowanie bardziej opłaca się zrobić go samodzielnie!

Domowy peeling cukrowy
fot. flickr

Domowy peeling cukrowy i jego odmiany

Produkt jest na tyle bezpieczny, że możesz go także stosować jako peeling do ust. Jeśli nie przepadasz za cukrem w kosmetykach, możesz zrobić peeling kawowy lub peeling solny. Robi się je tak jak wspomniany wcześniej kosmetyk, uwzględniając jedynie wymianę głównego składnika. Czyż to nie jest proste?!

A w związku z tym, że za chwilę Gwiazdka, takie kosmetyki sprawdzą się idealnie jako prezenty DIY na Gwiazdkę. Kto powiedział, że tanie prezenty świąteczne są złe?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here