Perfumy dla optymistki

Kiedy dni zaczynają robić się dłuższe, a słońce świeci coraz mocniej, przychodzi czas na uaktualnienie swojej perfumowej kolekcji. Miłośniczki zapachów chowają ciężkie pachnidła na dno szafy i rozpoczynają poszukiwania zapachu idealnego na okres wiosenno-letni. Jak wybrać doskonałe perfumy na ciepłe dni i dlaczego warto dostosowywać stosowane zapachy do pory roku? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, koniecznie przeczytaj do końca!

Spis Treści

Dlaczego warto zmieniać zapachy jak garderobę?

To dla większości osób oczywiste, że wraz z nadejściem wiosny, pora pożegnać się z zimowymi kurtkami i zamienić je na lekkie płaszcze. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że podobnie powinno się postąpić z perfumami. Dlaczego? Ponieważ temperatura na dworze wpływa na to, jak zachowuje się zaaplikowany na skórę zapach. Ciepłe powietrze sprawia, że olejki eteryczne intensywniej odparowują i są znacznie bardziej wyczuwalne. Z tego powodu perfumy, które były Twoim zapachowym ulubieńcem na zimę, mogą zupełnie nie sprawdzić się w letnie dni. Orientalne, kadzidlane aromaty zdecydowanie będą przytłaczające w upały, więc warto przechować je kilka miesięcy, aż nieco się ochłodzi. Zamiast tego wybierz lżejsze zapachy, które dadzą Ci uczucie odświeżenia. Jeśli nie masz takich perfum w domu, a nie chcesz wydawać fortuny na nowe pachnidła, wybierz perfumy lane.

Jakie zapachy sprawdzą się w ciepłe dni?

Skoro już wiesz czego unikać, pora wybrać idealne perfumy na okres wiosenno-letni. Tutaj warto kierować się grupami olfaktorycznymi, czyli po prostu zapachowymi. Lekkie i orzeźwiają aromaty to m.in.:

  • Nuty cytrusowe – nie są one zbyt trwałe, jednak doskonale sprawdzają się w ciepłe dni. Ich cierpko-słodka woń doskonale sprawdza się w nutach głowy kompozycji i często jest łączona z aromatami kwiatowymi oraz drzewnymi.
  • Nuty zielone – to bardzo intrygujące zapachy przywodzące na myśl świeżo zebrane zioła czy skoszoną trawę. Z nutami kwiatowymi stworzą kompozycję o zapachu wiosennej łąki. Na lato warto poszukać połączenia zielonych akordów z nutami wodnymi. Takie mieszanka stworzy niebanalne i świeże perfumy doskonałe na upalne dni.
  • Nuty drzewne – wbrew pozorom nie są przeznaczone tylko dla panów. Drzewne nuty zapachowe nadają kompozycji balsamicznej świeżości i zwiększają jej trwałość.
  • Nuty wodne – wakacje nad morzem czy wyjazd nad jezioro nie mogą obyć się bez zapachu, który kojarzy się z morską bryzą, letnim deszczem czy wodną lilią. Te nuty zapachowe będą doskonale komponować się z parą ulubionych szortów czy letnią plażową sukienką.

A ty jakiego zapachu szukasz? Świeże propozycje znajdziesz na https://paryskie-perfumy.pl/kategoria-produktu/perfumy-damskie/perfumy-francuskie-damskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here