Plac zabaw jako atrakcja dla dzieci w ogrodzie

Każda pociecha chętnie spędza czas na placu zabaw. Zwykle jednak takie miejsce nie znajduje się szczególnie blisko domu. Dlatego ciekawym pomysłem jest zaaranżowanie domowego ogrodu w taki sposób, aby przestrzeń była przyjazna dziecku. Jakie wyposażenie wybrać, aby tego dokonać?

Spis Treści

Drewniany place zabaw – główna atrakcja

Jeżeli chcesz przygotować przestrzeń w sposób kompleksowy, aby spełnić oczekiwania swoich dzieci, w ogrodzie powinien znaleźć się drewniany plac zabaw. Takie wyposażenie przybiera formę domu zainstalowanego na ziemi lub wysokich kolumnach. Zależnie od montażu, przedostanie się do środka, może wymagać wejścia po schodach. Sprzęt ten wygląda na masywny i ogromny, ale w rzeczywistości nie wymaga szczególnie dużego ogrodu. Czas spędzony w drewnianym placu zabaw bez wątpienia zapadnie w pamięć chłopcom oraz dziewczętom. Wyposażenie fenomenalnie sprawdza się wiosną, latem, jesienią, jak i zimą. Pamiętaj jednak, aby podczas wyboru takiego sprzętu dokładnie sprawdzić specyfikację i skład zestawu. Niektóre drewniane place zabaw to nie tylko domek, ale również dodatkowa huśtawka oraz zjeżdżalnia. Ogrodową przestrzeń dedykowaną najmłodszym możesz także uzupełnić ścianką wspinaczkową. Jej wysokość nie jest szczególnie duża, a pozwala aktywnie spędzić mnóstwo czasu, tym samym gwarantując nieco emocji. Dodatkowym atutem drewnianego placu zabaw jest estetyka – całość po prostu atrakcyjnie się prezentuje.

Huśtawki dla dzieci

Huśtawkę dla dziecka możesz zamontować w ogrodzie jako samodzielny sprzęt lub uzupełnienie wcześniej wspomnianego placu zabaw w formie domku. W obu tych przypadkach bez wątpienia nowe wyposażenie wywoła uśmiech na twarzy dziecka. Korzystanie z huśtawki przynosi wiele przyjemności, na dodatek jest sposobem na aktywny odpoczynek, na przykład po całym dniu w szkole lub przedszkolu. Konstrukcja z reguły nie zajmuje szczególnie dużo wolnej przestrzeni, nawet gdy obejmuje trzy stanowiska. Nie zapominaj, że huśtawki dla dzieci sprawdzają się dosłownie przez cały rok, a nie tylko latem. W ten prosty sposób możesz zachęcić pociechę do wyjścia na zewnątrz wiosną, jesienią oraz latem. Jeżeli opiekujesz się maluszkiem, możesz wybrać model ze specjalnym siedziskiem dla najmłodszych. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa podczas zabawy.

A może zjeżdżalnia?

Jeżeli chcesz w domowym ogrodzie przygotować prawdziwy plac zabaw, nie możesz zapomnieć o zjeżdżalni. Modele dostępne na rynku mają różną długość i wysokość, więc całość dopasujesz do potrzeb pociechy. To świetny dodatek do drewnianego placu zabaw w formie domku, szczególnie gdy konstrukcja znajduje się na kolumnach i posiada schody. Ten typ wyposażenia również może być użytkowany przez cały rok. Na dodatek zabawa jest bezpieczna i niezwykle odprężająca. Wysokość standardowego modelu to 150 cm, a długość może wynosić od jednego metra do nawet trzech metrów. Decydując się na zjeżdżalnię, weź pod uwagę to, ile wolnej przestrzeni w ogrodzie posiadasz. Istotny jest również wiek dziecka, bowiem długie zjeżdżalnie są chętniej wykorzystywane przez nieco starsze pociechy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here